اولین سوپر زن با حجاب، چه کارها که نمی کند

او دارای نیروهای خارق‌العاده است و مثل همه ابر مردها برای عدالت می جنگد و با بزهکاران مبارزه می کند. اما با تمام ابرقهرمان‌ها یک تفاوت فاحش دارد.

0
 سرویس خبر به دخت/
اولین سوپر زن با حجاب، چه کارها که نمی کند+ عکس


“قاهره”، سوپر زن مصری، شخصیت جدید “کمیک استریپ” است که علیه جرم و جنایت مبارزه می‌کند.این سوپر زن، زاییده یک هنرمند جوان مصری است که اولین ابرقهرمان با حجاب را در فضای مجازی خلق کرده و روز به روز هم به طرفدرانش اضافه می‌شود.

دینا محمد، خالق “قاهره” می‌گوید که همه چیز از یک شوخی بین دوستان شروع شد.

اما وقتی دینا چند ماه پیش سوپر زن با حجابش را از طریق یک وبسایت در معرض دید همگان قرار داد، اصلا فکرش را هم نمی‌کرد که به این حد از آن استقبال شود.

مدت کوتاهی بعد از راه اندازی وبسایتش در ماه سپتامبر، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از آن دیدن کردند. حتی چند ناشر محلی هم برای انتشار نسخه چاپی کارهای دینا علاقه نشان دادند.

این “کمیک استریپ” تصوری که زنان با حجاب ضعیف هستند را به چالش می‌کشد

میزان استقبال از کمیک استریپ این دانشجوی ۱۹ ساله در رشته هنر به حدی زیاد بوده که خودش هم می‌گوید ” اصلا انتظارش را نداشتم.”

البته “قاهره” طبیعتا منتقدانی هم دارد که می‌گویند، “ابرقهرمان” مفهومی است که از غرب اقتباس شده است.

قاهره، نام پایتخت مصر به معنای پیروز یا فاتح است. دینا می‌گوید می‌خواست سوپر زنش با آن اسم نیرومند، با حجاب باشد تا “با این تفکر که زنان با پوشش اسلامی ضعیف هستند” مبارزه کند.

او می‌گوید از ابتدا با در نظر داشتن مخاطبان غربی “قاهره” را خلق کرد و به همین دلیل هم داستان‌ها به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند.

دینا معتقد است زنان با پوشش اسلامی بیشتر از مردان مسلمان قربانی اسلام ستیزی هستند و به همین دلیل می‌خواست “در مورد اسلام هراسی پیامی را به غرب” برساند.

یکی از کمیک استریپ‌های دینا تصور غلط غرب در مورد مطیع بودن زنان با حجاب را به چالش می‌کشد.

یکی از شخصیت‌های داستان که زنی طرفدار حقوق زنان در غرب است با دیدن قاهره فریاد می‌زند “نگاه کنید. یک زن مسلمان.” او در استریپ بعدی می‌گوید: “پوششی که عامل سرکوبت شده را از تنت در آر.”
اما قاهره پاسخ می‌دهد: “شما دائما باعث تضعیف موقعیت زنان شده‌اید. چرا نمی فهمید که ما به کمک شما احتیاج نداریم.”

دینا می‌گوید این داستان بر اساس آنچه هر روز در خیابان های مصر اتفاق می افتد نوشته شده است. البته او تاکید می‌کند که زنان مصری نباید مثل قاهره واکنش نشان دهند.

اما تازه‌ترین داستان دینا به احترام و قدردانی از زنانی نوشته شده که در ۲۰۱۱ در انقلاب مصر شرکت داشتند.

او تاکید می کند: “من می‌خواستم با این داستان قدردانی خودم را از زنان مصری که به نظر من ابرقهرمان های واقعی هستند، نشان دهم.”

البته این کمیک تصویر خشن از زن مسلمان را نشان می دهد که مانند نینجاها لباس می پوشد و شمشیری را هم یدک می کشد.

منبع: عرش نیوز/ انتهای متن/
درج نظر