ممنوعیت اعزام زنان تنهای زیر ۴۵ سال به عمره

دستورالعملی را در خصوص این قانون تدوین کرده و به استان ها ارسال کرده ایم تا بر اساس آن اعزام این افراد فقط با یکی از محارم خود انجام شود.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از جهان ، معاون حج عمره سازمان حج و زیارت از ممنوعیت اعزام زنان و دختران تنهای زیر ۴۵ سال به عمره خبر داد و گفت: دستورالعملی برای اعزام این زنان با یکی از محارم شان تدوین و به استان ها ابلاغ شده است.

ناصر خدرنژاد با اشاره به این که شرایط عربستان به گونه ای است که از ورود زنان و دختران کمتر از سن ۴۵ سال به تنهایی جلوگیری می شود گفت: دستورالعملی را در خصوص این قانون تدوین کرده و به استان ها ارسال کرده ایم تا بر اساس آن اعزام این افراد فقط با یکی از محارم خود انجام شود.

وی تاکید کرد: سال های گذشته همین شرط و ممنوعیت برای اعزام زنان کمتر از ۴۵ سال وجود داشته اما با روش های گوناگون این افراد اعزام می شدند که البته در برخی موارد با مشکلاتی رو به رو بوده ایم به طوری که قبل از ورود به عربستان به کشور بازگردانده شدند و بر همین اساس در سال جاری برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی دستورالعملی را تدوین کرده ایم.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: این افراد می توانند با یکی از محارم خود مانند برادر، داماد، همسر، خواهرزاده، برادرزاده و غیره اعزام شوند اما در مجموع برای هیچ زن تنهایی در این سن ویزا ورود به عربستان صادر نمی شود.

وی در مورد اعزام زوج های جوان به عمره نیز گفت: با توجه به این که برخی از زوج های جوان برای آغاز زندگی شان به سفر معنوی حج می روند بر همین اساس در سال جاری اعزام این افراد را در دستور کار قرار دادیم به طوری که ۵ هزار سهمیه نیز برای زوج های جوان در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت به زودی طی روزهای آینده تاریخی که این زوج های جوان می توانند طی آن به عمره اعزام شوند اعلام خواهد شد.

 /انتهای متن/

درج نظر