منشور حرکت زنان در بیداری اسلامی تدوین می‌شود

رئیس بسیج جامعه زنان گفت: به منظور معرفی الگوی کامل از زن مجاهد اسلامی در حرکت‌های بیداری اسلامی منشور حرکت زنان تدوین می‌شود تا بر مبنای آن زنان تاریخ‌ساز به جهانیان معرفی شود.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل ازفارس ،مینو اصلانی در نشست بین‌المللی نقش زنان در حرکت‌های مردمی جهان اسلام که در دانشگاه امام صادق (ع) در حال برگزاری است گفت: نشست تخصصی امروز جهت تدوین نقش بی‌بدیل زنان در پیروزی رساندن نهضت‌های اسلامی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در انقلاب اسلامی زنان حضور جدی، مؤثر و فعالی را در عرصه‌های مختلف علم، فناوری، سیاسی، اقتصادی و سایر عرصه‌های اجتماعی ایفا می‌کنند مقام معظم رهبری در کنگره 7 هزار شهید دفاع مقدس پیامی را برای معرفی الگوی سوم جهان اسلام بیان داشتند.

اصلانی افزود: در سال گذشته همایش بزرگی در کشور ما شکل گرفت و مقام معظم رهبری در پیام خود به این همایش نکات راهبردی و استراتژیکی را مطرح کردند از جمله اینکه زنان انقلابی، مجاهد، متعهد و تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران الگوی سوم برای زنان جهان بشریت هستند.

رئیس بسیج جامعه زنان اظهار داشت: در این پیام به سه نوع الگو اشاره شده است الگوی زن شرقی که به دلیل اینکه هیچ گونه تأثیری در تاریخ نداشتند و در گوشه عزلت مسیر را طی کردند نمی‌توان از آن به عنوان الگو نام برد و الگوی زن غربی نیز نمی‌تواند الگوی ما باشد چون خود را به عنوان یک ابزار در اختیار سودجویان قرار داده است.

اصلانی خاطرنشان کرد: اما در نگاه سوم که زن مجاهد انقلابی حضور دارد می‌تواند الگوی کاملی برای زن جهان بشریت باشد.

وی ادامه داد: هویت و لطافت و روح لطیف خود را زن مجاهد انقلابی به میدان آورده‌اند و با شجاعت و هوشمندی تزریق می‌کند و به این ترتیب فاتح میدان‌های بزرگ می‌شود.

وی افزود: در حالی که در غرب آنچه که سرکوب شده است هویت زنانه، نقش مادرانه‌ و همسر بودن زن است.

اصلانی اظهار داشت: وقتی در غرب زن را از هویت اصیل  فکری و خدادادی خود جدا کردند با مشکلی بزرگ مواجه شدند چرا که زنان دنیای غرب نه تنها به تساوی با مردان دست پیدا نکردند بلکه هویت خود را نیز از دست دادند.

وی افزود: هم اکنون در دنیای غرب NGO هایی با عنوان احیای هویت مادری شکل گرفته است در حالی که برگشت به هویت مادری جز با تمدن و معرفت غنی اسلامی امکان پذیر نیست.

رئیس بسیج جامعه زنان بیان داشت: در پایان این نشست تخصصی منشوری تهیه می‌کنیم تا الگوی سوم را به جهان معرفی کنیم و مدلی کاربردی را نیز ارائه خواهیم کرد بنابراین تدوین منشور حرکت زنان در بیداری اسلامی در پایان این نشست انجام می‌شود.

اولین نشست تخصصی بین‌المللی نقش زنان در حرکت‌های مردمی جهان اسلام با رویکرد الگوی سوم و به منظور تدوین فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه و تأکید بر تبیین نقش بسیج جامعه زنان به عنوان راهی برای اجرا شدن الگوی سوم با حضور 60 نفر از بانوان فعال فرهنگی و فرهیخته از کشورهای مختلف جهان هم اکنون در دانشگاه امام جعفر صادق (ع) در حال برگزاری است.

 /انتهای متن/

درج نظر