بیماری‌های مفصلی درکمین زنان خانه‌دار

یک متخصص ارتوپد به علل ابتلای زنان خانه دار به درد زانو و کمر درد اشاره و تصریح کرد: اکثر کارها و فعالیت های مربوط به محیط آشپزخانه به صورت سرپایی انجام می گیرد؛ از آنجا که خانم ها بیشتر زمان خود را در این محیط سپری میکنند بنابراین در مقایسه با افراد دیگر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مفصلی قرار دارند.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از جهان، محمود معتمدی ، درد روماتولوژی را از شایع ترین بیماری ها در بین زنان خانه دار دانست و اظهار داشت: زنان خانه دار در مقایسه با زنان شاغل بیشتر در معرض بیماری های مفصلی همچون زانو درد و کمر درد قرار دارند.

این متخصص ارتوپد در ادامه به علل ابتلای زنان خانه دار به درد زانو و کمر درد اشاره و تصریح کرد: اکثر کارها و فعالیت های مربوط به محیط آشپزخانه به صورت سرپایی انجام می گیرد؛ از آنجا که خانم ها بیشتر زمان خود را در این محیط سپری می‌کنند بنابراین در مقایسه با افراد دیگر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مفصلی قرار دارند.

وی در ادامهٰ خاطر نشان کرد: زنان خانه دار نسبت به خانم‌های شاغل زمان بیشتر برای استراحت دارند؛ در حالی که می توانند از این فرصت برای انجام فعالیت های مختلف همچون انجام ورزش های مناسب، پیاده روی و تحرک به جا استفاده کنند که متاسفانه اینطور نیست.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه انجام ورزش های مناسب راهکار بسیار خوبی به منظور جلوگیری از بیماری های مفصلی در بین زنان به ویژه زنان خانه دار است، گفت: خوشبتانه در سال های اخیر به یمن تلاش های مسوولین کشور در پارک ها مکان و وسایل های مناسب ورزشی نصب شده است که می توان از این امکانات به نحو احسن استفاده کرد؛ البته از این امکانات در ابتدا باید زیر نظر مربی استفاده شود تا دچار گرفتگی عضله نشویم.

دکتر معتمدی در پایان به زنان خانه دار توصیه کرد: از آن جا که این دسته از افراد بیشتر در معرض بیماری های مفصلی قرار دارند بنابراین باید از ایستادن بیش از اندازه بپرهیزند و از فرصت ها برای انجام ورزش های مناسب برای تقویت مفاصل و عضلات به نحو احسن استفاده کنند.

 /انتهای متن/

درج نظر