با گلو درد خداحافظی کنید

اگر از گلو درد خسته شده اید توجه داشته باشید که در این مواقع مایعات زیادی بنوشید و و نگذارید گلویتان خشک شود .در این مقاله قصد داریم چند راه حل اساسی و 100درصد طبیعی و بعضا خوشمره برای درمان گلودردهای زمستانی ارائه دهیم.

0

سرویس سلامت به دخت؛ محبوبه طیبی/

عسل خوشمزه ترین داروی گلودرد

ازدوران باستان مصری ها ،یونانی ها،رومی ها ،از عسل برای درمان بسیاری از بیماری ها از گلودرد گرفته تا زخم های عفونی استفاده می کردند. در واقع از هزاران سال پیش خواص درمانی عسل شناخته شده بود. علم جدید دوباره قابلیت عسل را برای درمان بسیاری از ناخوشی ها به اثبات رسانده، قابلیت هایی که با ظهور آنتی بیوتیک ها در حال فراموشی بود .خاصیت ضد عفونی کنندگی عسل از وجود آنزیمی ناشی می شود که زنبورهای زحمتکش به شهد اضافه می کنند. نام این آنزیم گلوکز اکسیداز است. این آنزیم در تبدیل قند به پروکسید اکسیژن نقش دارد. پروکسید اکسیژن یک ماده ضد عفونی کننده است که با نام آب اکسیژنه شناخته می شود. با وجود همین خواص است که عسل می تواند سرفه را رفع و گلودرد را تسکین  دهد.

روش استفاده از عسل

زمانی که اولین علائم گلو درد را می بینید وقت را تلف نکنید وبه سراغ عسل بروید؛ در این صورت زودتر درمان می شوید. یک لیموترش بزرگ برداشته آب آن را بگیرید ،بعد پنج قاشق غذا خوری عسل به آن اضافه کنید و هم بزنیدو هر زمان که احساس کردید گلویتان می سوزد یک قاشق چایخوری میل کنید. فراموش نکنید حتما قبل از خواب هم یک قاشق چای خوری از این شربت بخورید. همچنین می توانید مقداری عسل را در آب گرم حل کرده و با آن قرقره کرده و بعد قورت دهید (قرقره کردن با جوش شیرین هم بسیار موثر است ).

آویشن را دریابید

این گیاه نه تنها برای خوش طعم کردن غذاها به کار می رود، بلکه برای درمان گلودرد نیز بسیار کارساز است. آویشن خواص ضد عفونی کنندگی دارد وبه خوبی از پس میکروارگانیسم هایی مانند قارچ ها و باکتری ها بر می آید. علاوه بر این آویشن خواص ضد اسپاسمی دارد. مصرف این گیاه به صورت دم کردنی یا جوشانده برای درمان گلودرد و سرفه بسیار موثر است .

روش استفاده از آویشن

می توانید با جوشانده آویشن قرقره کنید. همچنین می توانید آویشن را دم کرده ویک قاشق عسل به آن اضافه کنید.این جوشانده برای تسکین گلودرد فوق العاده است

توجه کنید اگر منشا گلودرد عفونت ویروسی باشد با همین روش می توانید از پس آن بر بیایید. اما اگر منشا باکتریایی دارد بهتر است هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید .

درمان گلودرد به کمک روی

وجود زینک برای عملکرد سلول های بدن ما لازم و ضروری است. پژوهش ها نشان داده مصرف مکمل زینک باعث کاهش دوره سرماخوردگی، آنفولانزا و گلودرد می شود. توجه کنید که گوشت قرمز، حبوبات و غلات کامل نیز حاوی میزان قابل توجهی روی هستند.

 /انتهای متن/

 

درج نظر