مادران مسلمان فرانسوی خواستار لغو ممنوعیت حجاب در مدارس شدند

مادران محجبه فرانسوی با راه اندازی تجمع اعتراض آمیز در شهر « بوبینی» خواستار لغو قوانین تبعیض آمیز و ممنوعیت حجاب برای مادران هنگام حضور در مدارس فرزندانشان شدند.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از شفقنا ، مادران محجبه فرانسوی در اعتراض به ممنوعیت حجاب برای مادران هنگام حضور در مدارس، در شهر«بوبینی»(Bobigny) واقع در « سن-سن- دنیس» تجمع کردند.

مادران محجبه به همراه شماری از اعضای گروه «مادران همه برابرند» و کمیته مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه  (CCIF)، با تجمع در برابر شورای آکادمیک این شهر، با قانون ممنوعیت حجاب برای مادران ابراز مخالفت کردند و خواستار لغو این قانون تبعیض آمیزشدند.

شماری از مادران محجبه نیز ضمن ملاقات با رئیس شورای آکادمیک بوبینی از وی خواستند با حمایت از آنان، امکان حضور همراه با حجاب را برای مادران هنگام همراهی فرزندانشان تا مدرسه و برگرداندن آنان از مدرسه فراهم کند.

یکی از مادران محجبه که در این ملاقات حضور یافته بود، نتیجه آن را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: رئیس شورای آکادمیک از درخواست مادران استقبال و اعلام کرد از نظر او حضور مادران به همراه حجاب برای بازگرداندن فرزندانشان از مدرسه مانعی ندارد.

به گفته این مادر فرانسوی، رئیس شورای آکادمیک همچنین به مادران اطمینان داد تا یک هفته آینده هماهنگی های لازم را برای لغو ممنوعیت حجاب برای مادران، با مسئولین مدارس حاصل خواهد کرد.

گفتنی است، بر اساس قانون مصوب 27 مارس سال 2012 در فرانسه، داشتن هرگونه نماد آشکار دینی از جمله حجاب برای مادران هنگام بازگرداندن فرزندانشان از مدارس ممنوع می‌باشد. به گزارش کمیته مبارزه با اسلام‌هراسی بانوان محجبه بیش از هر گروه دیگری هدف اقدامات اسلام‌ستیزانه در فرانسه هستند؛ به طوری که در هفته نزدیک به سه تا پنج شکایت از ناحیه آنان به این کمیته می‌رسد.

 /انتهای متن/

درج نظر