پیشنهادوزارت‌برای‌راه‌اندازی‌سایت‌‌همسریابی

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج‌های دانشجویی ، گفت: ما به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌دهیم تا این نهاد به عنوان مجری ازدواج‌های دانشجویی، سایت همسرگزینی را راه‌اندازی کند.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از  جهان، مسعود امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به پیشنهاد وزارت جوانان به وزارت علوم در سال گذشته برای تهیه آیین‌نامه دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها افزود: طبق این پیشنهاد قرار بود تا وزارت علوم آیین‌نامه اجرایی ایجاد دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها را تهیه کرده و وزارت جوانان نیز حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج، وزارت جوانان پیشنهاد می‌دهد که با تعامل وزارتخانه‌های علوم، جوانان و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، سایت همسرگزینی برای دانشجویان راه‌اندازی شود.

به گفته مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، با توجه به اینکه یک دهه از شروع ازدواج‌های دانشجویی می‌گذرد و این نوع ازدواج طبق آمارهای رسمی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کمترین درصد طلاق را دارد، بنابراین طبق پیشنهاد وزارت جوانان، با راه‌اندازی سایت همسرگزینی از سوی نهاد، دانشجویان می‌توانند برای انتخاب همسر به صورت استانی و سراسری اقدام کرده و این انتخاب صرفا محدود به دانشگاه محل تحصیل آنان نخواهد شد.

امینی تصریح کرد: چنانچه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با پیشنهاد وزارت جوانان موافقت کرده و جلساتی را برای تهیه و ارائه برنامه محتوایی ازدواج‌های دسته‌ جمعی دانشجویی با رویکرد ازدواج آسان برگزار کند، وزارت ورزش و جوانان نیز خود را موظف می‌داند تا در حد توان، از این برنامه‌ها حمایت مالی خود را انجام دهد.

به گفته وی، با راه‌اندازی سامانه همسرگزینی از سوی نهاد با همکاری وزارتخانه‌های علوم و جوانان، دانشجویان می‌توانند همسر هم کفو و مناسب خود را در حوزه وسیع‌تری به صورت سراسری و استانی انتخاب کنند، ضمن آنکه نهاد می‌تواند از تجارب فنی و تخصصی وزارت جوانان برای راه‌اندازی این سایت استفاده کند.

امینی با اشاره به پژوهش آماری که مرکز تحقیقات وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۰ بر اساس اولویت نیازهای جوانان انجام داده بود، تصریح کرد: طبق این آمار، اولین اولویت حدود ۱۶ درصد از جوانان ازدواج، حدود ۱۱ درصد شغل، حدود ۱۰ درصد مسکن و حدود ۹ درصد نیز تفریح عنوان شده بود.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در پایان با تاکید بر اینکه توجه به نیاز اولیه جوانان امری مهم بوده و همکاری حوزه‌های مربوطه را می‌طلبد، خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی سایت همسرگزینی، بسیاری از مشکلات جوانان در حوزه ازدواج حل خواهد شد.

 /انتهای متن/

درج نظر