51 درصد طلاق‌ها در 5 سال نخست ازدواج اتفاق می‌افتد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: 51 درصد طلاق‌ها در بین زوجینی صورت گرفته که در پنج ساله اول زندگی مشترک بودند.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از فارس ،طاهره بیگم‌سیدی اظهار داشت: طرح آموزشی مطلع مهر امسال برای آموزش زوجینی که در پنج سال اول زندگی مشترک هستند در سه حوزه سلامت پزشکی، سلامت روانی و احکام زندگی به مدت 24 ساعت به عنوان آموزش ضمن خدمت برای کارکنان استانداری اجرا شد.

وی افزود: با توجه به رضایت 100 درصدی آموزش‌دیدگان این طرح به فاصله یک ماه برای گروه دوم در آینده نزدیک اجرا می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین اضافه کرد: با توجه به اینکه این طرح مهم با موضوع فرهنگی و آموزشی با هدف کاهش و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی به ویژه پیشگیری از معضل طلاق اجرا می‌شود بنابر این ضروری است دستگاه‌های اجرایی برای کارمندان خود این دوره را اجرا کنند.

بیگم‌سیدی تصریح کرد: با توجه به اینکه 51 درصد طلاق‌ها در بین زوجینی صورت گرفته که در پنج ساله اول زندگی مشترک بودند به خاطر همین امر از سوی مرکز امور زنان ریاست جمهوری لزوم برگزاری این طرح برای این گروه از زوجین توسط دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شده است.

این مسئول توجه به امور مختلف زندگی مشترک را از ویژگی‌ خوب این دوره اعلام کرد و افزود: با برگزاری این دوره علاوه بر ارتقای سطح علمی و دانش شرکت‌کنندگان در امور مختلف سلامت روانی، پزشکی و احکام، با توجه به پرداختن به مسایل احکام در حیطه خانواده به صورت شفاف، شرکت‌کنندگان توانستند بهره کافی را از مسایل اعلام شده ببرند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با تأکید بر اهمیت پرداختن به این امر مهم عنوان کرد: آموزش استادان در حوزه بانوان در استان از یک توقف زمانی روبرو بوده است و در این خصوص لازم است که با یک برنامه‌ریزی مناسب از استادان تهران برای آموزش این استادان استفاده شود.

وی در خصوص لزوم اجرای طرح آهن یاری در بین دانش‌آموزان دختر در مقاطع مختلف تحصیلی تأکید کرد.

 /انتهای متن/

درج نظر