ممنوعیت حجاب در نیجریه لغو شد

بعد از گذشت ۳ ماه از آغاز کمپین اسلامی که با هدف رفع ممنوعیت حجاب در مدارس دولتی نیجریه از سوی جمعیت همکارهای مسلمانان در جنوب این کشور راه اندازی شد، دولت جنوب نیجریه اقدام به صدور مجوز استفاده از حجاب در مدارس دولتی کرد.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارشبه دخت به نقل از ایکنا، جمعیت همکاری های اسلامی به همراه سایر سازمان ها، جمعیت ها، شخصیت های اسلامی و ملی با استفاده از برگزاری سمینارها، کنفرانس ها، اعمال فشار علیه دولت و تظاهرات مسالمت آمیز توانستد دولت را وادار به رفع ممنوعیت از استفاده از حجاب در مدارس کنند.

قرار مذکور روز دوشنبه از سوی دولت صادر شد، روز سه شنبه به اطلاع همگان رسید و روز چهارشنبه، ۱۸ مهرماه، وارد مرحله اجرایی شد.

بسیاری از گروه های مسیحی و کلیساها اعلام کردند که اجازه اجرا کردن این قرار را نخواهند داد؛ اما مسؤولان امنیتی با چنین تهدیدی به شدت برخورد کرده و به آنان اعلام کردند که دولت نیجریه این قرار را صادر کرده و در تمام مدارس حتی در مدارسی که زیر نظر کلیسا ادراه می شوند، اجرا خواهد شد.

جمعیت همکاری های اسلامی از تمام مسلمانان جنوب خواست تا بعد از برپایی نماز جمعه امروز، ۱۹ مهرماه، اقدام به برگزاری تظاهرات مسالمت آمیزی کنند و به واسطه آن قرار دولت در مورد رفع ممنوعیت از حجاب را تایید نمایند.

 /انتهای متن/

درج نظر