نقش موثر آموزش‌های پیش از ازدواج در کاهش طلاق

مدیراداره کل ورزش و جوانان شهرستان ایلام با تاکید بر نقش بسیار موثرآموزش‌های پیش از ازدواج در کاهش طلاق، گفت: دستگاه‌ها در این زمینه برنامه‌ریزی شده کار کنند.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از ايسنا، کمالی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ایلام با موضوع ازدواج، اظهارکرد: راهکارهای ترغیب و تشویق جوانان به ازدواج و زمینه‌سازی ازدواج آسان باید در دستور کار دستگاه‌ها و نهادها قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی ازدواج همزمان با مناسبت‌های معصومین و الگوگیری از زندگی امامان ضروری است، افزود: همه دستگاه و رسانه‌ها باید در این زمینه به صورت عملی و برنامه‌ریزی شده کار کنند.

مدیرامور جوانان شهرستان ایلام علت خیلی از طلاق‌ها در جامعه را عدم آگاهی کافی برای شروع زندگی در بین جوانان توصیف كرد و ادامه داد: آموزش نقش بسیار موثری در موفقیت ازدواج‌ها دارد پس نباید در این زمینه سهل انگاری صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) باید الگوی جوانان امروزی باشد، تصریح کرد: تحقق این مهم نیازمند تلاش دستگاه‌های متولی و شناخت بیشتر از زندگی معصومین است که باید در این راستا برنامه‌های ارزنده‌ای اجرا شود.

کمالی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جوانان را ضروری دانست و ادامه داد: باید زمینه ازدواج جوانان در جامعه فراهم شود تا شاهد کاهش آسیب‌ها در این راستا باشیم.

 /انتهای متن/

درج نظر