افزایش سرطان ریه در زنان دخانی

رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران از هزینه 150 میلیون تومانی یک دوره درمان سرطان سینه با داروی هرسپتین خبر داد و گفت: در هشتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی، عوارض درمان سرطان ها پس از جراحی را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از مهر،دکتر بهزاد رحمانی اظهارداشت: کنگره امسال بر محور درمان سرطان ها از ابتدای تشخیص تا درمان و عوارض ناشی از جراحی های سرطان ها استوار است.

وی با اعلام اینکه بالای 90 درصد درمان های سرطان ها با جراحی انجام می شود، گفت: این قبیل درمان ها به دلیل ضعف سیستم دفاعی بدن بیماران سرطانی، گاها با عوارضی همراه است.

این جراح عمومی با عنوان این مطلب که انسان در طور عمر 80 ساله اش 1000 بار سرطان می گیرد، افزود: این سرطان ها توسط سیستم ایمنی بدن مهار می شوند. اما وقتی دچار ضعف می شود، درصدی از سرطان ها بروز می کند.

این فوق تخصص جراحی قفسه صدری با عنوان این مطلب که در کنگره هشتم بیشتر عوارض جراحیهای سرطان های شایع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، تاکید کرد: سرطان ریه از جمله سرطان هایی است که قبلا در خانم ها خیلی شایع نبود اما در حال حاضر به خاطر مصرف دخانیات در بین خانم ها، سرطان ریه نیز در زنان شیوع بیشتری یافته و به آمار مردان نزدیک شده است.

رحمانی با انتقاد از نبود سیستم آمارگیری متمرکز در ایران، افزود: متاسفانه آمار جمع آوری شده در کشور قابل اعتماد نیست.

رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران در ارتباط افزایش هزینه های درمان سرطان ها بعد از اعمال تحریم ها علیه کشورمان، گفت: این موضوع دیگر نیاز به آمار ندارد و به طور واضح کمبود دارو و امکانات پزشکی و جراحی وابسته به خارج را می بینیم. به طوریکه درمان سرطان سینه با داروی هرسپتین در یک دوره که قبلا 50 میلیون تومان بود الان 3 برابر شده است.

وی با اشاره به بسته شدن راه های دسترسی به هرسپتین به دلیل اعمال تحریم ها علیه کشورمان، ادامه داد: به دنبال نوشتن نامه ای به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد هستیم تا آثار تحریم در امر درمان را نشان دهیم.

 /انتهای متن/

درج نظر