300 سوسمار زنده ، مهریه یک عروس !

در اقدامی عجیب، دختر نوعروس عربستانی از همسر آینده‌اش خواست که 300 سوسمار زنده را به عنوان مهریه برایش از صحرا شکار کند، اما در نهایت به 100 سوسماری که تازه داماد شکار کرده بود، رضایت داد!

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارشبه دخت به نقل از  قدس آنلاین ، در حالی که در عربستان سعودی به طور معمول مهریه‌های به نسبت سنگین (دست کم 100 هزار ریال سعودی معادل حدود 100 میلیون تومان) برای دختران نو عروس در نظر گرفته می‌شود، در برخی موارد، این سنت با تعیین مهریه‌های غیرعادی و عجیب؛ یا مهریه‌های معنوی و اندک، شکسته شده است.

در یکی از عجیب‌ترین این موارد، نو عروسی بعد از آگاهی از ترس همسر آینده‌اش از سوسمار، از وی خواست تا به تنهایی و بدون کمک دیگران، به عنوان مهریه برای او 300 سوسمار زنده از بیابان شکار کند! البته داماد بیچاره موفق شد تنها 100 سوسمار زنده را شکار و به عروس خانم تقدیم کند.

تازه داماد که محسن نام دارد، در حضور بستگان عروس و داماد، 2 صندوق بزرگ را که حاوی 100 سوسمار با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف بود، گشود تا شرط عروس خانم برای بله گفتن را به جا آورده باشد!

پدر عروس هم که از این کار دامادش خوشحال به نظر می‌رسید، گفت: از اینکه محسن برای به دست آوردن موافقت دخترم، این ماجراجویی را قبول کرده، خوشحالم و کسی که سختی زندگی در صحرا و شکار سوسمار را به جان خریده، برای کسب رضایت همسرش همه کار خواهد کرد.

وی ادامه داد: این مهریه بسیار ساده‌تر از مهریه‌های غیرممکن و سنگین است که جوانان توان مهیا کردن آن را ندارند.

از سوی دیگر و در اقدامی متفاوت، در طائف عربستان پدر یک عروس در برابر عاقد از داماد خواست تا به عنوان مهریه، به عروس خانم در حفظ سوره مبارکه «ملک» کمک کند و هدف خود را از این کار، شکستن سنت مهریه‌های سنگین و بازگشت به تعالیم دین مبین اسلام درخصوص ازدواج آسان اعلام کرد.

وی با بیان این نکته که جوان ها در دوره کنونی از لحاظ مالی در شرایط دشواری هستند؛ ابراز امیدواری کرد که همه پدران هنگام ازدواج دخترشان همین روش را در پیش گیرند.

روزنامه «الانباء» چاپ عربستان با درج این خبر، درباره رواج مهریه‌های سبک و آسان کردن ازدواج نوشت: مردی در منطقه القنفده در حومه مکه مکرمه، مهریه دختر خود را تنها 10 ریال سعودی تعیین کرد که این اقدام بسیار مورد تحسین اطرافیانش قرار گرفت و آن ها نیز آرزو کردند که این اقدام، الگوی دیگران در آسان کردن ازدواج قرار گیرد.

در منطقه مدینه منوره نیز پدر یک عروس، هزینه‌های جشن عروسی را که توسط داماد پرداخت می‌شود، به عنوان مهریه پذیرفت و علاوه بر آن یک دستگاه منزل نوساز به نوعروس و تازه داماد هدیه کرد.

وی اظهار داشت: تنها مساله مهم برای من این است که دخترم با همسر آینده خود زندگی سعادتمندانه‌ای داشته باشد.

 / انتهای متن/

درج نظر