تربیت‌زنان‌تروریست لبنانی برای‌ورودبه سوریه

منابع خبری از تشکیل گروه سلفی جهادی از «زنان» لبنانی در طرابلس، شمال این کشور خبر می‌دهند که قرار است، پس از دیدن آموزش‌های لازم نظامی به صفوف گروه «جبهه النصره» در سوریه ملحق شوند و در جنگ علیه نظام سوریه مشارکت داشته باشند.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت تسنیم به نقل از روزنامه لبنانی السفیر نوشت: در جریان مراسم تشییع شماری از عناصر مسلح گروه تروریستی موسوم به «گروة تلکلخ» در یکی از شهرک‌های شمالی لبنان آنچه نگاه‌ها را به خود جلب کرد، حضور زنان کاملا پوشیده‌ای بود که تفنگ و تیربار با خود حمل کرده و در مراسم مشارکت داشتند.

برخی گمان می‌کردند که این زنان مسلح از نزدیکان کشته شدگان هستند که سلاح به دست گرفته‌اند تا اعلام کنند که راه عزیزان خود را در خصوص جهاد در سوریه ادامه خواهند داد.

در میان هیچ‌کس باور نداشت که این زنان هسته اولیه گروه نظامی درحال شکل گیری بودند که اعضای آن را زنان سلفی جهادی تشکیل می‌دادند و گروه خود را «گردان الناصر صلاح الدین» نام نهاده و با هماهنگی گروه‌های سلفی جهای لبنانی که در سوریه در کنار «جبهة النصرة» علیه نظام سوریه درحال جنگ هستند، درصدد اعزام به سوریه می‌باشند.

تا چندی پیش تشکیل چنین گروهی موضوعی کاملا محرمانه به شمار می‌آمد، اما اندک اندک پایگاه‌های اجتماعی اینترنتی شروع به انتشار اخبار و تصاویری درباره این گروه کردند.

در این میان نکته مهم این است که دستگاه‌های امنیتی طرابلس و شمال لبنان تحرکات این گروه را زیر دارند، بدون اینکه تاکنون واکنشی در این خصوص از خود نشان داده باشند.

گفته شده رهبری این گروه را زنی به نام (م . ص) برعهده دارد و از اهالی یکی از شهرک‌های شمالی لبنان در نزدیکی طرابلس و دارای مدرک کارشناسی پژوهش‌های اسلامی است که ماه‌هاست، درحال تلاش برای تشکیل این گروه جهت اعزام آن ها به سوریه است.

اطلاعات رسمی امنیتی موجود تاکید می‌کند که این زن از نزدیکان یکی از سرکردگان گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه است که دارای اموال و دارایی‌های بسیار است و طی چند ماه گذشته توانسته ۲۰ زن را به خدمت گرفته و آن ها را مجهز به سلاح کند و آن ها هم اکنون درحال آموزش نظامی مستمر در بوستان‌های منطقه «السقی» در نزدیکی طرابلس با کمک برخی از گروه‌های مسلح هستند و دو نفر از آن ها حدود دو ماه پیش برای مبارزه علیه نظام سوریه راهی این کشور شده و در صفوف گروه‌های وابسته به جبهه النصره حضور و در عملیات‌های آن ها مشارکت دارند.

همین اطلاعات در ادامه می‌افزایند که این زنان جهادی در آمادگی کامل بسر می‌برند تا ماموریت‌های امنیتی را در سوریه و لبنان به اجرا بگذارند و فرماندهان امنیتی شمال لبنان از تشکیل چنین گروهی کاملا مطلع هستند و تلاش دارند، با کمک شخصیت‌های محلی مانع تشکیل چنین گروهی و انحلال اعضای کنونی آن شوند.

یکی از مشایخ طرابلس در واکنش به تشکیل چنین گروهی تاکید می‌کند، آنچه در این منطقه درحال روی دادن است، خبر خوشایندی برای اهالی شمال لبنان نمی‌تواند باشد، چون این امر بیانگر انتشار افقی و عمودی افکار سلفی جهادی در میان مردم لبنان به طور عام و اهالی شمال لبنان به طور خاص است و این می‌تواند، این پیام را به مردم لبنان بدهد که لبنان در آینده نزدیک از سوی گروه‌های سلفی جهادی سرزمین جهاد اعلام شده و شاهد حضور گروه‌های جهادی در آن خواهیم بود.

 / انتهای متن/

درج نظر