بررسی وضعیت حجاب در بهاي يك لباس

دفتر نشر معارف اخیرا کتابی جدید با نام‌ «بهای یک لباس» نوشته یوسف غلامی را منتشر کرده است که فصل برگزیده‌ای از کتاب پرفروش «راز یک فریب» است.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت  به نقل جهان کتاب «بهای یک لباس» فصل برگزیده‌‏ای از کتاب پرفروش «راز یک فریب» نوشته یوسف غلامی است که به صورت کتاب جداگانه به چاپ رسیده است. نویسنده مخاطب خود را هر فردی می‌داند که می‌خواهد اندکی از بهای حجاب زن را بداند.

این نویسنده و پژوهشگر در مقدمه کتاب نوشته است:

امروز مشکل رفتارهای اجتماعی دختران و زنان، کمبود کتاب درباره حجاب نیست، فراوانی کتاب هایی است که اغلب حرفشان تکراری، نگاهشان محدود و ادبیاتشان بیگانه با روحیات مخاطبان است. از برخی نویسندگان می‌پرسم کتاب را برای چه گروهی نوشته‌اید؟ با حجابان یا بی‏ حجابان؟ باحجابان که اینها را می‏‌دانند و بی حجابان هم که هرگز نمی‌خوانند. مخاطب من در این کتاب، هر فردی است که بخواهد اندکی از بهای حجاب زن را بداند.

بر پایه آنچه از کتاب «بهای یک لباس» می خوانید مسأله حجاب، به پوشیدن یا نپوشیدن چند متر پارچه نیست. حجاب، یک لباس نیست، نوعی نگاه، طرز فکر، رفتار متمایز و جهان بینی خاص است. پدیده‌ای است که با انبوهی از مسائل زندگی زن پیوند دارد. حجاب آغاز یک راه، بالاترین فریاد خاموش، بدون زبان سخن گفتن، بدون دعوا، اعتراض کردن و رفتاری آکنده از پیام های معنوی است.

چاپ اول این کتاب در ۶۴ صفحه، قطع رقعی، دو رنگ، تیراژ ۳۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۵۰۰ تومان روانه بازار کتاب شده است.

 /انتهای متن/

درج نظر