جامعه زنان آستین بالا زد

فعالان جامعه حقوق زنان خواستار حذف صفحات غیر اخلاقی و دارای محتوای خشونت‌آمیز در ارتباط با زنان از شبکه فیس‌بوک شدند.

0

سرویس خبر به دخت/

شبکه اجتماعی فیس‌بوک با حضور میلیاردی کاربران خود زمینه‌ای را برای انتشار عکس‌ها و ویدئوهای غیر اخلاقی فراهم کرده است که ظاهرا این موضوع خوشایند این شبکه نیز واقع نشده و درصدد است با این رویه برخورد جدی کند.

این کشور بزرگ مجازی در پی اعتراض فعالان جامعه حقوق زنان، صفحات دارای محتوای خشونت‌آمیز در ارتباط با زنان و موضوعات غیر اخلاقی که هتک حرمت زنان را به دنبال دارد، حذف می‌کند.

برخی کاربران این شبکه مجازی در کامنت‌های خود نوشته‌اند که چنین موضوعی در فضای مجازی چندان تهدید به شمار نمی‌آید و در عوض به عنوان سوپاپ اطمینانی عمل می‌کند که تعارض‌های اجتماعی به حداقل می‌رسد اما نمایندگان این جامعه هتک حرمت و خدشه‌دار شدن شخصیت زنان را به هیچ عنوان نمی‌پذیرد و در راستای مقابله با اهداف شوم حاضر است اعتراض خود را فراگیر کند.

ظاهرا این تهدید به اندازه‌ای جدی بوده که مدیران فیس بوک حاضر شده‌اند عقیده خود را فراموش کنند و در عوض آستین‌های خود را برای برخورد با چنین تعارض‌هایی بالا بزنند؛ یکی از مدیران فیس‌بوک معتقد بود که در بین صفحات گسترده این شبکه مطمئنا وجود برخی صفحات که دارای محتوای کاذب باشند امری دور از ذهن نیست.

منبع:افكارنيوز/ انتهای متن/

درج نظر