دختری کوچکترین عضو لابی سلاح در آمریکا !

پدربزرگ آمریکایی هزینه عضویت مادام العمر در لابی سلاح در این کشور را به عنوان هدیه روز تولد به نوه سه ساله اش هدیه کرد.

0

سرویس خبر به دخت/

هافینگتون پست نوشت: کوچکترین عضو لابی سلاح در آمریکا یک دختر بچه سه ساله است که پدر بزرگ وی به عنوان هدیه روز تولد هزینه حق عضویت مادام العمر این کودک در لابی سلاح را پرداخت کرده است.

«اِلای ویگن» ساکن «آستین» در تگزاس که قاعدتا می بایست یک اسباب بازی به عنوان هدیه روز تولدش بگیرد، در مراسم سالانه لابی سلاح در «هوستون» هزینه 3 هزار دلاری عضویت مادام العمر در لابی سلاح را از سوی پدربزرگش دریافت کرد.

 در این مراسم معاون اجرایی لابی سلاح این دختر بچه سه ساله را به همراه پدر و پدربزرگش به روی سن دعوت کرد تا به داشتن چنین اعضایی افتخار کند.

روز یکشنبه نیز این سازمان در مراسم دیگری که برای اعضای جوان و نوجوان خود ترتیب داده بود، از آن ها تقدیر و تشکر کرد.

اظهارات نوجوانان در این مراسم در نوع خود بی نظیر است. یک کودک 9 ساله درباره سلاح می گوید: “من اسلحه را دوست دارم زیرا با آن تفریح می کنم.”

در حالی لابی سلاح دامنه فعالیت خود را در آمریکا روز به روز گسترش می دهد که هراز چند گاهی شاهد حوادث دلخراش تیراندازی در این کشور هستیم. در آخرین نمونه از این حوادث یک کودک 5 ساله بوسیله هفت تیری که هدیه گرفته بود، خواهر 2 ساله خود را به ضرب گلوله از پای درآورده است.

این حادثه انتقادات شدیدی را در جامعه آمریکا نسبت به آزادی حمل سلاح برانگیخت. دولت آمریکا به علت نفوذ بالای لابی سلاح در میان نمایندگان آمریکایی هنوز نتوانسته است قانون حمل سلاح در این کشور را اصلاح کند.

منبع: تسنيم/انتهای متن/

درج نظر