دعوا بر سر مخارج بانوان اول فرانسه

پس از آنکه مخالفان دولت فرانسه اقدام به افشای هزینه‌هایی که بانوی اول فرانسه بر مالیات‌دهندگان تحمیل می‌کند کردند، در مقابل مقامات دولت فرانسه فاش ساختند که بانو اول فرانسه در دولت سارکوزی سه برابر بیشتر هزینه می‌کرده است.

0

سرویس خبر به دخت/

به نوشته روزنامه گاردین، بر این اساس فاش شده است که دفتر “والری تریرویلر”، بانوی اول فرانسه و شریک زندگی فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در ماه ۲۰ هزار یورو بر مالیات دهندگان هزینه‌ وارد می‌کند.

این در حالی است که دولت فرانسه اعلام کرد هزینه‌ای که دفتر کارلا برونی، همسر نیکولاسارکوزی و بانوی اول فرانسه در دولت وی بر مالیات دهندگان تحمیل می‌کرده، ماهانه ۶۰ هزار یورو بوده است.

“گیوم لاریوه”، یک قانونگذار فرانسوی از حزب UMP متعلق به نیکولا سارکوزی در ماه مارس با طرح یک سوال پارلمانی خواهان مشخص شدن هزینه‌های کارکنان “والری تریرویلر” در کاخ الیزه شد.

در روزهای اخیر ژورنال رسمی فرانسه پاسخ این سوال را داد و گزارش کرد، پنج کارمندی که برای والری تریرویلر کار می‌کنند مجموعا در ماه ۱۹ هزار و ۷۴۲ یورو هزینه خالص دارند.

لاریوه خواهان دانستن هزینه‌های کارکنان دفتر کارلابرونی در دولت سارکوزی نشده بود اما مقامات دولت فرانسوا اولاند گفتند که برای آنکه هزینه‌های والری تریرویلر در معرض دید قرار بگیرد باید آنها را با هزینه‌های بانوی اول قبلی مقایسه کرد.

آنها فاش ساختند کارلا برونی که اکنون ۴۵ ساله است، در دفترش در کاخ الیزه هشت کارمند داشت که هزینه ماهانه آنها ۳۶ هزار و ۴۴۸ یورو بود. همچنین برونی کارمندانی را نیز برای اداره وب سایت خود به کار گرفته که هزینه ۲۵ هزار و ۷۱۴ یوروی را به هزینه قبلی اضافه کرده و بدین ترتیب مجموع هزینه‌هایی که کارلابرونی بر مالیات دهندگان فرانسوی تحمیل می‌کرده به ۶۰ هزار یورو می‌رسید.

منبع:افكارنيوز/ انتهای متن/

درج نظر