ادعایی غیر علمی درباره حجاب

رسانه سلطنتی انگلیس در یکی از گزارش‌های خود به موضوع حجاب در اسلام توهین کرد و بر پایه اطلاعات غیرعلمی در این زمینه ایرانیان را به باد انتقاد گرفت.

2

سرویس خبر به دخت/

به نقل از تسنیم، رسانه سلطنتی انگلیس در یکی از گزارش‌های خود به موضوع حجاب در اسلام توهین کرد و در این زمینه ایرانیان را به باد انتقاد گرفت.

بی‌بی‌سی در این گزارش با استناد به اطلاعات کاملا غیرمعتبر و غیر علمی خبری را منتشر کرد که با واکنش روانشناسان و نورولوژیست‌های مختلفی از سراسر جهان روبرو شد.

این خبر با عنوان “نظریه ای درباره احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با حجاب” بر پایه اطلاعات غیرعلمی می‌نویسد: حجاب باعث عدم رسیدن نور آفتاب به پوست و در نتیجه کمبود ویتامین دی و در نهایت به ابتلا به “ام اس” منجر می‌شود در حالی که راه‌های جایگزین برای جذب ویتامین دی فراوان است و قرار گرفتن در نور آفتاب آن هم در نقاطی مانند ایران که تابش مسقیم تری دارد شاید چندان مفید نیز نباشد.
در حالی که دانشمندان علل و عوامل گوناگونی را در بروز این بیماری موثر دانسته‌اند، ولی هیچ کدام از آنها هنوز به درستی ثابت نشده است. از این عوامل می‌توان به وضعیت سیستم ایمنی بیمار، وراثت و برخی از عوامل محیطی مانند ابتلا به عفونت‌های ویروسی، موقعیت جغرافیایی محل زندگی بیمار و تاثیر برخی از هورمون‌ها اشاره کرد.
شرایط جوی در سراسر جهان، ژنتیک، عامل ایمنی و عامل ویروسی از مهم ترین علل ابتلا به بیماری ام‌اس به شمار می‌روند که علت ژنتیکی در این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حال اینکه چگونه رسانه سلطنتی انگلیس که بارها علیه عقاید اسلامی موضع گیری کرده این‌بار برچه اساسی به این نتیجه رسیده است که شاید در فرضیه‌های جدید باید به دنبال آن بود!!
پیش از این “رامشاندرن”، دانشمند آمریکایی در تحقیقی که در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نمازخواندن، با مجموعه‏ای از پژوهشگران آمریکایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد.

در ادامه این تحقیق آمده است که حجاب نیز به لحاظ روحی زن را حفظ و اعتماد به نفس او را افزایش می‌دهد ضمن اینکه او را در برابر انواع مخاطرات اجتماعی حفظ می‌کند.

منبع:جهان نیوز/ انتهای متن/

نمایش نظرات (2)