سلامت روانی زنان به این ویتامین وابسته است

دریافت مقادیر بیشتر این ویتامین از طریق تماس با نورخورشید یا مصرف مکمل ها در بهبود سلامت روانی زنان تاثیر بسزایی دارد.

0

سرویس خبر به دخت/

متخصصان فرانسوی و آمریکایی در دو مطالعه جدید تاکید کردند که مصرف مقادیر کافی و مناسب ویتامین D نه تنها خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد بلکه همچنین تا حد زیادی به حفظ سلامت روانی زنان کمک می کند.

این گروه از متخصصان بهداشت روان و مغز و اعصاب به سرپرستی دکتر یلینا سلینین در مرکز پزشکی “VA” در شهر «مینی اپلیس» طی آزمایشات جدید دریافتند که کمبود ویتامین D در زنان سالمند و مسن تر موجب افزایش بروز ناتوانی ها و مشکلات ذهنی و روانی در این گروه سنی از زنان شده است.

به گزارش ایندیا اکسپرس، این یافته حاصل مطالعه و بررسی روی ۶۲۵۷ زن سالمندی است که سطح ویتامین D در بدن آنها طی یک بررسی آزمایشگاهی با عنوان «شکستگی و درمان استخوان ها» اندازه گیری شد. همچنین نتایج این بررسی ها در بیمارستان دانشگاه «انگرز» در فرانسه با اطلاعات مربوط به ۴۹۸ زن دیگر مقایسه و ارزیابی شد.

در این مطالعات تایید شد زنانی که در سنین سالمندی به آلزایمر مبتلا می شوند، سطح استاندارد ویتامین D در بدنشان به مراتب کمتر از زنانی است که به انواع دیگری از عارضه زوال عقل مبتلا هستند.

این یافته نشان می دهد که دریافت مقادیر بیشتر این ویتامین از طریق تماس با نورخورشید یا مصرف مکمل ها در بهبود سلامت روانی زنان تاثیر بسزایی دارد.

منبع: پزشکان/ انتهای متن/

درج نظر