۱۶دختر برای جهاد نکاح به سوریه رفتند

مفتی تونس با اشاره به اعزام ۱۶ دختر از این کشور به سوریه تحت عنوان “جهاد نکاح”؛ فراخوان ها برای “جهاد” در سوریه را اشتباه بزرگ دانست و تأکید کرد: “جهاد نکاح” یکی از انواع فحشا و زنا است.

0

سرویس خبر به دخت/

“شیخ عثمان بطیخ” مفتی تونس گفت: همه اطلاعات و دلایل نشان دهنده آن است جوانان تونسی که به جنگ در سوریه کشانده می‌شوند، فریب خوردگانی هستند که مغز آن ها شستشو داده شده است.
مفتی تونس تأکید کرد: فراخوان ها برای جهاد در سوریه، اشتباه بزرگی است. زیرا هیچ مسلمانی حق ندارد با برادر مسلمانش بجنگد. از این رو، ضروری است افرادی که درصدد رفتن به سوریه هستند برای روی آوردن به جهاد اکبر یعنی جهاد با نفس قانع شوند.

وی افزود: فلسطین اشغالی از سرزمین هایی است که باید برای آزاد سازی آن جهاد کرد. اما این بدان معنی نیست که ضرورتا برای جهاد در فلسطین به آن سرزمین عزیمت کرد. بلکه با حمایت از قضیه فلسطین و حمایت از ملت آن نیز می‌توان به جهاد با دشمن اشغالگر پرداخت.
گزارش های رسانه‌ای از حضور حدود سه هزار تونسی در سوریه خبر می‌دهند. تا کنون شمار قابل توجهی از این تروریست های اعزام شده به سوریه به قتل رسیده‌اند. علاوه بر این صدها تن از آن ها نیز از سوی دولت سوریه دستگیر شده‌اند و در زندان به سر می‌برند.
براساس این گزارش ها، شبکه‌هایی سازماندهی شده جوانان تونسی را جذب نموده و پس از ارسال به لیبی و سپس ترکیه، وارد میدان درگیری ها در سوریه می‌کنند.

شیخ عثمان بطیخ مفتی تونس، همچنین پدیده موسوم به “جهاد نکاح” در سوریه را یکی از انواع زنا و فحشا توصیف کرد و اظهار داشت ۱۶ دختر تونسی با هدف عمل به فتوای مزعوم در این باره به سوریه فرستاده شده اند.
وی از دولت تونس خواست با این پدیده “خطرناک و عجیب” مقابله کنند.
اطلاع رسانی نادرست و ناآگاهی جامعه تونس از مفاهیم دینی، باعث شده است تا شماری از دختران تونسی برای عمل به این فتوای مشکوک به سوریه اعزام شوند.
کارشناسان مسائل منطقه دلیل حضور دختران تونسی در سوریه برای عمل به این فتوای مشکوک برخلاف دیگر شهروندان سایر کشورهای عربی را بی اطلاعی آن ها از مفاهیم دینی می دانند. رژیم لائیک و ضد دین در دوره گذشته تونس حتی کلاس های تدریس قرآن را نیز تعطیل می کرد و شمار زیادی از مساجد این کشور سالیان درازی پلمپ شده بودند. این امر باعث شد تا مردم این کشور از مفاهیم دین اسلام فاصله بگیرند و در نتیجه پس از انقلاب ۲۰۱۱، افراطیون و سلفی‌های وهابی به راحتی افکار و اعتقادات آن ها را بازیچه خود قرار دهند و در چنین وضعیتی شماری از جوانان آن کشور را فریب داده و آن ها را برای جنگ با نظام سوریه به این کشور اعزام کنند. در چنین شرایطی با صدور فتوای جهاد نکاح از سوی حامیان گروه‌های تروریستی، شماری از دختران اغفال شده تونسی به سوریه اعزام شدند.

منبع:افكارنيوز/ انتهای متن/

درج نظر