ارتقای توانایی مدیران زن در دستور کار مرکز زنان

رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری از تهیه تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه الزهرا(س) برای ارتقای توانایی مدیران زن خبر داد.

0

سرویس خبر به دخت/

 مریم مجتهد زاده، با اعلام این خبر اظهارکرد: در حال تهیه تدوین تفاهم نامه‌ای به منظور ارتقای توانایی مدیران زن هستیم که در مرحله اول متولی انجام این کار دانشگاه الزهرا(س) است.

وی همچنین با بیان اینکه امسال درصدد اجرایی کردن ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه هستیم و به همین منظور شورای راهبردی را تشکیل داده‌ایم، افزود: با سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت به منظور اجرایی کردن ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه جلساتی برگزار کرده‌ایم و قرار است با دستگاه‌های دیگر که درتحقق این امر نقش دارند نیز نشست‌هایی را برپا کنیم تا این ماده هرچه زودتر اجرایی شود.

ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه شامل حوزه‌هایی همچون عفاف و حجاب، تعمیق باورهای دینی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه سلامت، ارتقا کمی و کیفی اوقات فراغت زنان و خانواده، ارتقای توانایی‌های زنان مدیر و نخبه، توسعه تعاملات بین‌المللی و پژوهش و همچنین بازنگری قوانین و مقررات می‌شود که دولت باید با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط در اصلاح ساختار اداری تشکیلاتی زنان و خانواده اقدام کند.

منبع: ایسنا/ انتهای متن/

درج نظر