برگزاری نشستی درباره نقش زنان در عرصه‌های سیاسی

احلام الخزاعی رئیس بخش امور زنان در جمعیت الوفاق از برگزاری نشست ملی زن بحرینی در ۲۷ آوریل جاری(هفتم اردیبهشت) با هدف بهبود جایگاه زنان در عرصه سیاسی و نقش آن ها در انقلابهای کشورهای عربی خبر داد.

0

سرویس خبر به دخت/

وی افزود: در این نشست نقش زنان کشورهای عربی در حرکت های سیاسی و میزان تاثیر آن در بهار عربی، نقش زنان بحرین در انقلاب و موارد نقض حقوق آن ها از چهارده فوریه ۲۰۱۱ تاکنون و آینده زن بحرین مورد بررسی قرار می گیرد.

الخزاعی به حضور شخصیت های زن خارج از بحرین در این نشست اشاره کرد.

از سوی دیگر جمعیت الوفاق با صدور بیانیه ای به افزایش فشارهای رژیم بر شخصیتهای شرکت کننده در گفتگوهای ملی با هدف ترساندن آنها اشاره کرد.

در بیانیه این جمعیت آمده است: نهادهای رسمی و قضایی رژیم در راستای فشارها علیه فعالان سیاسی با هدف انتقام گیری از آنها به سبب خواسته های دموکراتیک این شخصیتها حرکت می کنند.

این در حالی است که جمعیت العمل الاسلامی بحرین از بازداشت گسترده معترضان در روستاها و مناطق دیگر در آستانه برگزاری مسابقات فرمول یک که قرار است در فاصله ۱۹ تا ۲۱ آوریل جاری در بحرین برگزار شود خبر داد.

در بیانیه جمعیت العمل آمده است: آمارهای اولیه از بازداشت بیش از ۸۶ نفر در یورش شبانه به منازل حکایت دارد. رژیم از شعار گفتگو به عنوان پوششی برای حملات خود علیه مردم بهره برداری می کند.

منبع: مهر/ انتهای متن/

درج نظر