دانشگاهی که هر کس کنارش عکس بگیرد ازدواج موفق خواهد کرد!

توریست ها بر این عقیده اند که حتی گرفتن یک عکس در مقابل دانشگاه “Iwha” باعث ازدواجی خوب و موفقیت آمیز، بدست آوردن پول زیاد و بدنیا آوردن کودکان باهوش می‌شود و این نکات باعث شده تا این دانشگاه به یکی از جذابیت های گردشگری سئول تبدیل شود.

0

سرویس خبر به دخت/

 توریست های چینی هر روز دوربین به دست در مقابل درهای دانشگاه “Iwha” در سئول تجمع می‌کنند و از خود عکس می‌گیرند زیرا اعتقاد دارند این کار برایشان شانس می‌آورد!

پارکینگ های زیادی که در مقابل در دانشگاه “Iwha” سئول وجود دارند هر روز پر از اتوبوس هایی می‌شوند که هزاران توریست چینی را برای گرفتن عکس در مقابل در اصلی دانشگاه و تماشای این دانشگاه افسانه ای  پیاده می‌کنند.

به گفته یک مقام رسمی سازمان توریستی کره، به تازگی در میان مردم چین، تایوان و هنگ کنگ اعتقادی شکل گرفته و همچنان نیز در حال گسترش است که گرفتن حتی یک عکس در مقابل در اصلی این دانشگاه و قدم زدن در پیاده روی خیابانی که این دانشگاه در آن واقع شده برای آن ها شانس می‌آورد. درزبان چینی اسم این دانشگاه زنانه “li hua” تلفظ می‌شود که بخش “li”به معنی سود و فایده و بخش “hua” نیز بیشتر بمعنی بدست آوردن پول است.

نمایی از دانشگاه  “Iwha”

توریست های چینی عقیده دارند خیلی از فارغ التحصیلان این دانشگاه ازدواج های موفقیت آمیزی داشته اند. یکی از توریستهای چینی می‌گوید: راهنمای تور به ما گفت که زنان و دختران این دانشگاه بیشتر به دنبال ازدواج هستند و این موضوع باعث شد تا با دخترم علاقمند به بازدید از این دانشگاه شویم.

یک توریست از شانگهای نیز در این رابطه گفت: در حالی که در حال دعا کردن بودم عکسی از خود گرفتم تا شاید درک معنوی ام در آینده بیشتر شود!

به گفته کارمند پارکینگی که در نزدیکی دانشگاه واقع شده است هر روز حدود ۴۰ تا ۷۰ اتوبوس توریست های چینی را به اینجا می آورند و سه تا چهار ساعت منتظر می مانند تا توریست ها برگردند.
بر اساس گزارش دیلی نیوز کره، این توریست ها بر این عقیده اند که حتی گرفتن یک عکس در مقابل دانشگاه “Iwha” باعث ازدواجی خوب و موفقیت آمیز، بدست آوردن پول زیاد و بدنیا آوردن کودکان باهوش می‌شود و این نکات باعث شده تا این دانشگاه به مکانی دیدنی و به یکی از جذابیت های گردشگری سئول تبدیل شود، به طوری که تمامی رستوران ها و مراکز خرید نزدیک به این دانشگاه نیز سودهای کلانی از این توریست ها بدست آورده اند و برای داشتن سود بیشتر مجبور شده‌اند کارمندان چینی زبان استخدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان/ انتهای متن/

درج نظر