دام زیر پوستی ژل‌های تقلبی و چینی بازار برای زنان

یک متخصص پوست با معرفی عوارض خطرناک تزریق ژل‌های زیر پوستی و بوتاکس به خصوص با ورود انواع تقلبی و چینی آن گفت: زنان ایرانی از جمله مشتریان پر و پا قرص این مواد خطرناک هستند.

1

سرویس خبر به دخت/ 

محمد گلشنی اظهار داشت: بوتاکس اسم تجاری سم بوتولینوم است که متخصصان پوست، مو و زیبایی ازآن برای جوان سازی پوست و رفع چین و چروک ناحیه صورت استفاده می‌کنند اما متخصصان چشم و متخصصان مغز و اعصاب بوتاکس را برای درمان بیماری‌های دستگاه عصبی ـ عضلانی به کار می‌برند.

عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان پوست ایران با بیان این مطلب که ماندگاری اثر بوتاکس5 تا 6 ماه است گفت: تا زمانی که بدن به این ماده جواب دهد باید این تزریق را چندین و چند مرتبه تکرار کرد.

این متخصص پوست افزود: اگر این تزریق توسط افرادی صورت پذیرد که متخصص پوست نباشند یا اگر متخصص هستند بی تجربه باشند مطمئناً عوارض فراوانی را به دنبال خواهد داشت، عوارضی مانند ناقرینگی ابروها، افتادگی پلک‌های یک طرف یا دو طرف که ماه‌ها ادامه پیدامی کند و شخص نمی‌تواند پلکش را باز کند یا به سختی این کار را انجام می‌دهد.

گلشنی از دیگر عوارض بوتاکس به ناخالص بودن اجناس و استفاده از نوع غیر استاندارد و تقلبی و چینی این ماده اشاره کرد و گفت: ایجاد آلرژی، گره‌هایی در زیر پوست، ایجاد جسم خارجی در پوست، ایجاد التهاب، ورم، تورم و تنگی نفس از عوارض بوتاکس تقلبی است چرا که در انواع غیر استاندارد آن،ناخالصی در ماده وجود دارد و همچنین مقدار سم موجود در ماده نیز از مقدارد وز نام برده شده در کاتالوگ محصول بیشتر است.

این متخصص پوست افزود: بعضی اوقات ژل ها در ایجاد گونه، لب و به طورکلی ایجاد حجم و پر کردن ‌کاربرد دارند که می‌توان از چربی خود شخص استفاده کرد که استفاده از این چربی بسیار امن و مناسب بوده و عوارض خیلی کمی دارد چرا که چربی مورد نیاز از چربی شکم و پهلوها‌ گرفته می‌شود و در قسمت های چروک ناحیه صورت و محل هایی که قراراست ایجاد حجم شود تزریق می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان پوست ایران در ادامه با بیان این مطلب که ایران یکی از پر مصرف‌ترین کشورها برای تزریق ژل است گفت: کاندیداهای مناسب برای تزریق افرادی هستند که از سلامتی روحی و روانی برخوردار باشند و در این بین خانم‌های میانسال از جمله مشتریان پر و پاقرص ما هستند .

گلشنی به آن دسته از افراد که خواهان تزریق با عوارض کمتری هستند پیشنهاد کرد: از محصولاتی استفاده کنند که مجوز وزارت بهداشت و درمان را داشته باشد.

منبع:فارس/ انتهای متن/

نمایش نظرات (1)