آزار جنسی زنان و دختران هر ۹ دقیقه یکبار!

سه میلیون زن هر ساله در سراسر بریتانیا شکلی از خشونت را تجربه می کنند و تقریباً نیمی از زنان در انگلیس و ولز از خشونت ها در داخل خانه ها، آزار و اذیت جنسی، و آسیب رنج می رند و بر اساس قوانین ضد آسیب زنی به زنان که در سال ۲۰۰۳ تصویب شد هیچ محکومیتی در این باره وجود نداشته است.

3

سرویس اجتماعی به دخت/ سازمان پایان خشونت علیه زنان در گزارشی عنوان کرده است که هر ۹ دقیقه یک زن در انگلستان مورد تجاوز قرار می‌گیرد و حقوق افراد مورد تجاوز هم استرداد نمی‌شود.

در واقع جوامع غربی که داعیه حفظ حقوق بشری را دارند امروزه یکی از پر خشونت ترین جوامع علیه زنان بشمار می‌روند و انگلیس هم از این قاعده مستثنی نیست و این کشور جایگاه ویژه در رابطه با خشونت علیه زنان دارد.

 

این خشونت‌ها به جایی رسیده است که ” سازمان پایان خشونت علیه زنان” (EVAW) که قدرتمندترین ائتلاف ضدخشونت زنان است خواستار پایان آن علیه زنان و دختران شده است.

 

سه میلیون زن هر ساله در سراسر بریتانیا شکلی از خشونت را تجربه می کنند و تقریباً نیمی از زنان در انگلیس و ولز از خشونت ها در داخل خانه ها، آزار و اذیت جنسی، و آسیب رنج می رند و بر اساس قوانین ضد آسیب زنی به زنان که در سال ۲۰۰۳ تصویب شد هیچ محکومیتی در این باره وجود نداشته است.

 

این مقوله بر آن است تا به صورت مطالعه موردی ابعاد مختلف این پدیده را در بریتانیا بررسی کند.

 

 خشونت؛ عام‌ترین شیوه نقض حقوق زنان

در روز بین المللی محو خشونت علیه زنان سازمان های مدافع حقوق زنان در بریتانیا از دولت این کشور خواستند تا اقداماتش را برای حذف و ریشه کنی این نوع خشونت‌ها در داخل کشور و در قاره اروپا افزایش دهد.

sexual harassment1

خشونت در مدارس بریتانیا

 

خشونت علیه دختران درمدارس بریتانیا یکی از مصادیق بارز نقض حقوق این قشر از جامعه به اصطلاح متمدن در بریتانیا است.

 

تجاوز، قتل، آزار و اذیت جنسی تهدید از جمله جرائمی است که علیه دختران در مدارس بریتانیا صورت می گیرد. در گزارشی که در سال ۲۰۰۸ در انگلیس نوشته شد آمده است: پلیس امسال ۷  هزار و ۳۱۱  بار به مدارس فراخوانده شد که این موارد در رابطه با خشونت های جنایی بوده که سهم هر منطقه متفاوت است.

 

در این بین سهم دانش آموزان دختر و آسیب پذیری آنها بیشتر است.

Full Body Dubai Waxing Services For Men

“مایکل گوو” (Michael Gove) وزیر کودکان در دولت سایه در این باره می گوید: تعدا دفعاتی که پلیس به مدارس فراخوانده شده بسیار نگران کننده است.

 

دکتر “جین براون” و دکتر “مندی وینترنتون” از انجمن تحقیقات آموزشی بریتانیا BERA در تحقیقاتی در باره خشونت در مدارس انگلیس می نویسند: دخترها در بارر خشونت و آزادرجنسی بسیار آسیب پذیر هستند … دخترها آنگونه که گزارش می شود پیامک های بیشتری از غریبه ها دریافت کرده اند که خواهان ملاقات و روابط پیش از ازدواج با آنها بوده اند.

 

این دو در بخش دیگری از این گزارش می نویسند: پیام های صوتی و متنی یکی از شایع ترین شیوه ها برای تهدید دختران در بریتانیا بشمار می رود و این مسئله سبب اخراج دختران از مدارس می شود که این روند هر سال بیش از سال گذشته نمود پیدا می کند.

 

 تجاوز؛ شاخص مهم نقض حقوق زنان

 

تجاوز به زنان از شایع ترین جنایاتی است که علیه این گروه صورت می گیرد. امروزه دیگر تجاوز به زنان از مهمترین مصادیق نقض حقوق بشر و زنان است و این مسئله مورد اجماع فعالان این عرصه است.

 

جامعه انگلیس به خاطر مصرف بالای الکل در آن بستر آماده ای در این ارتباط است و در آن میزان تجاوزات به صورت خیر کننده ای بالاست.

 

“سازمان پایان خشونت علیه زنان” EVAW در گزارشی عنوان کرده است که هر ۹ دقیقه یک زن در این کشور مورد تجاوز قرار می گیرد و حقوق افراد مورد تجاوز هم استرداد نمی شود.

این سازمان همچنین می گوید: میزان محکومیت به خاطر تجاوز در انگلیس و ولز کمتر از ۶ درصد بود و این رقم در اسکاتلند ۳ درصد بوده است.

 

به گفته این سازمان، قربانیان تجاوز در رابطه با زنان در انگلیس به مراتب بیش از قربانیان دیگر جرائم اجتماعی بوده و از این حیث زنان در این کشور با مسائل روانی و روحی نیز منجر می شود. همچنین بر اساس این گفته قاچاق زنان در انگلیس دستکم ۴ هزار نفر بوده است و تقریباً تمامی این زنان مورد سوء استفاده قرار می گیرند./انتهای متن/

نمایش نظرات (3)