شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

۷۰ هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه مشغول به تحصیل هستند

رئیس حوزه‎های علمیه خواهران کشور گفت: بیش از ۷۰ هزار […]

رئیس حوزه‎های علمیه خواهران کشور گفت: بیش از ۷۰ هزار طلبه شاغل به تحصیل و ۹۰ هزار فارغ‎التحصیل در حوزه‎های علمیه خواهران وجود دارد که کم نعمت و ظرفیتی نیست.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، حجت‎الاسلام محمود رضا جمشیدی شامگاه شنبه در افتتاح حوزه علمیه خواهران سلسله اظهار داشت: امروز بعد از ۱۴۰۰ سال اسلام ناب به ما رسیده است و همه در قبال آن مسئولیت داریم.

وی افزود: امروز یک چهره خشن، منفور و کریه به اسم اسلام با دو هدف نسل‎کشی مسلمانان و نشان دادن یک چهره بی‎منطق و عاطفه و بی پیشینه از اسلام به جان مسلمانان منطقه افتاده است، اسلامی که اساساً منادی رحمت است.

رئیس حوزه‎‏های علمیه خواهران کشور عنوان کرد: تاریخ اسلام سرشار از عواطف، دوستی، توجه، سلامت رفتار و انسانیت است اما عده‎ای می‎خواهند بشریت را نسبت به این دین منادی و مبشر بدبین کنند.

وی بابیان اینکه امروز ایران اسلامی به برکت هدایت‎های مقام معظم رهبری و پیشتازی روحانیت حوزه‎های علمیه، مرکز و کانون هدایت است، اظهار داشت: علیرغم تلاش‎های دشمن، نه‎تنها ظرفیت‎های ما کم نشده بلکه بیشتر هم شده است.

رئیس حوزه ‏های علمیه کشور افزود: امروز خواهران طلبه ما، حاملان پیام وحی و اسلام ناب از دورافتاده‎ترین نقاط و نقش‎آفرین جدی در عرصه فضاهای مجازی هستند.

جمشیدی بیان کرد: انقلاب اسلامی به همت شما مسئولان و به برکت عنایت مقام معظم رهبری، این فرصت را برای زنان متدین، عفیف و مجاهد فراهم کرده تا در عرصه‎ پاسداری از سنگرهای ایدئولوژیک نقش‎آفرینی کنند.

رئیس حوزه‏‌های علمیه کشور به بیان آماری در این زمینه پرداخت و گفت: بیش از ۴۰۰ هسته پژوهشی از فارغ‎التحصیلان خواهران در کشور تشکیل‌شده، بیش از ۵۷ انجمن علمی خواهران در سطح ۳ مقطع کارشناسی ارشد در حال فعالیت هستند و بیش از ۷۰ کانون پژوهشی سطح دو در ۴۵۷ واحد آموزشی وجود دارد.

وی اظهار داشت: بیش از ۷۰ هزار طلبه شاغل به تحصیل و ۹۰ هزار فارغ‎التحصیل در حوزه‎های علمیه خواهران وجود دارد که کم نعمت و ظرفیتی نیست.

جمشیدی بیان کرد: حدود ۳۰ هزار طلبه خواهر در مدارس به امر تبلیغ و ۱۲ هزار طلبه نیز به کار در آموزش‌وپرورش مشغول هستند.

وی عنوان کرد: ۱۵۰۰ حافظ قرآن و ۶۰۰ داور بین‎المللی قرآنی و ۵ هزار مربی در رشته‎های مختلف تربیت‌ شده‌اند.

جمشیدی تصریح کرد: نسبت طلبه شاغل به تحصیل و فارغ‎التحصیل در استان لرستان، هر هزار نفر جمعیت استان، یک نفر است که با نسبت کشوری هنوز فاصله بسیاری دارد.

وی افزود: نسبت فعلی جمعیت طلاب خواهر در کل کشور، هر ۴۷۳ نفر یک طلبه خواهر است که البته این نسبت در بعضی استان‎ها مانند یزد کمتر (هر ۳۷۰ نفر یک طلبه خواهر) و در بعضی استان‎ها بیشتر است (هر ۱۸۰۰ نفر یک طلبه خواهر) و امیدواریم این شاخص در استان لرستان نیز تغییر کند.

رئیس حوزه‎های علمیه کشور بابیان اینکه هر طلبه خواهر برای ما نقطه هدف است، عنوان کرد: همچنان که دشمن هر زن مسلمان و غیرمسلمان را در سراسر جهان نشانه گرفته است، ما هم در حوزه‎های علمیه هر خواهر را برای مقابله با آنان نشانه گرفته‎ایم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs