سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

۳۵ درصد وکلا در خراسان رضوی زن هستند

رئیس کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی گفت: بانوان وکیل هم اینک ۳۵ درصد از مجموع وکلای فعال در این استان را تشکیل می دهند.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، مسعود خراشادی پنجشنبه شب در مراسم تحلیف نوزدهمین دوره کارآموزان وکالت در مشهد افزود: در مجموع دو هزار و ۱۵۰ وکیل پایه یک در خراسان رضوی فعالیت دارند و ۳۸۰ نفر نیز در حال طی کردن دوره کارآموزی وکالت هستند.
وی ادامه داد: در سالهای اخیر شمار وکلای زن در استان خراسان رضوی همزمان با افزایش تقاضا افزایش یافته است.
رئیس کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی نسبت تعداد وکلا به جمعیت را یک وکیل به ازای سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت ذکر و بیان کرد: هم اینک تعداد وکلا در این استان با احتساب جمعیت تقریبا متناسب است.
وی همچنین گفت: رکود کاری در کار وکالت نیز مانند دیگر حرفه ها قابل مشاهده است و از سوی دیگر ممکن است یک وکیل به دلیل تواناییهای شخصی و حرفه ای تعداد موکلان بیشتری نسبت به سایر همکارانش داشته باشد.
خراشادی تعداد کارآموزان نوزدهمین دوره وکالت در خراسان رضوی را ۱۳۱ نفر عنوان و بیان کرد: ۱۲۵ نفر از این تعداد طی دو سال آموزشهای مربوطه را با موفقیت پشت سرگذاشته و اکنون شاهد مراسم تحلیف یا ادای سوگندنامه وکالت آنها هستیم.
وی افزود: از این تعداد ۶۷ نفر مرد و بقیه زن هستند که افتخار دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری را دارند.
رئیس کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: دوره دو ساله کارآموزان وکلا شامل آموزشهای علمی، آموزشی، اخلاق حرفه ای و رفتار حرفه ای است که در قالب امتحانات کتبی، شفاهی و تشریحی مورد ارزیابی قرار می گیرند.
وی گفت: کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی بطور سالیانه از طریق سازمان سنجش آزمون برگزار می کند و افرادی که در این آزمون پذیرفته می شوند باید دوره کارآموزی دو ساله را پشت سرگذاشته و پس از آن پروانه وکالت به آنان اعطا می شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد