دختر بلاروسی که خواست ایرانی مسلمان باشد

آشنایی لیلا رجبی با همسرش سرآغاز آشنایی او با دین اسلام بود و قرار شد مدتی را سپری کنند تا تصمیم قطعی خود را برای ازدواج بگیرند.

0

سرویس خبر به دخت/

پیمان رجبی که از قهرمانان دوومیدانی کشور است از سن ۱۴ سالگی و پس از رشته ورزشی بسکتبال به این رشته تشویق شد و عناوین قهرمانی و موفقیت های متعددی را برای ایران کسب کرده است.
عاشق که باشی دست به کارهایی می زنی که حتی روزی تصورش را هم نمی کردی درست مثل« تاتسیانا ایلیو شنکو» که امروز نام دیگرش لیلا رجبی است.

حتی سال تولدش را هم به تاریخ شمسی می گوید: او متولد سال ۱۳۶۲ بلاروس است عشق، او را به کشور ایران روانه کرد. در خانواده ای چهار نفری زندگی می کرده است و یک برادر دارد و از آنجا که در سن ۱۴ سالگی برای ادامه تحصیل در مدرسه ورزش به پایتخت رفته بود دوری از خانواده را تمرین می کرد و اکنون پس از گذشت ۶ سال از زندگی اش در ایران با وجود دلتنگی برای میهنش به ایران و ایرانی ها وابسته شده و از این انتخاب شادمان است.
تقویم خاطرات
رشته ورزشی پرتاب وزنه را از ۱۴ سالگی آغاز کردم زیرا در دوران کودکی به ورزش خاصی فکر نمی کردم و استعدادم در این ورزش توسط یکی از معلم هایم کشف شد. پس از یک تست فعالیتم در این رشته ورزشی آغاز شد و از آنجا که در کشورم به این ورزش و دو ومیدانی اهمیت زیادی داده می شد در مسابقات متعددی شرکت و موفقیت کسب می کردم.
این بانوی بلاروسی که اکنون مقیم ایران است، پس از بیان این خاطرات ادامه داد: موفقیت های پیاپی در این رشته ورزشی ادامه داشت تا اینکه در یک اردوی ورزشی در بلاروس با همسرم (پیمان رجبی) آشنا شدم.
اصراری شیرین
آشنایی لیلا رجبی با همسرش سرآغاز آشنایی او با دین اسلام بود و قرار شد مدتی را سپری کنند تا تصمیم قطعی خود را برای ازدواج بگیرند. پیمان رجبی که از قهرمانان دوومیدانی کشور است از سن ۱۴ سالگی و پس از رشته ورزشی بسکتبال به این رشته تشویق شد و عناوین قهرمانی و موفقیت های متعددی را برای کشورمان کسب کرده است.
در این خصوص می گوید: حضور در آن اردو زمینه ساز ازدواج موفق ما شد و نیاز بودحالا که تاتسیانا پذیرفته به ازدواج با من فکر کند او را با کشورم، آیین و رسوم اش آشنا کنم. به همین دلیل و از آنجا که از کودکی برای انجام هر کار قاطعی تمام سعی خود را به کار می گرفتم تلاش می کردم که خواستگاری ام به نتیجه مثبت برسد و حالا که ۶ سال از آن روز زیبا می گذرد بسیار خوشحال تر از قبل هستم.
شروعی نو
 زمانی که تصمیم گرفتم به خواستگاری پیمان پاسخ مثبت بدهم شروع به تحقیق در مورد ایران و آداب و سنن آن کردم، ضمن این که تا حدودی به زبان فارسی اشراف پیدا کرده بودم و از همه مهمتر در مورد دین اسلام کتاب های متعددی را خوانده بودم. قرار بود زندگی مشترکمان را در بوشهر آغاز کنیم. به همین دلیل توسط یکی از روحانیون بوشهر به دین اسلام پیوستم و همنام همسرامام حسین (ع) شدم و پس از آن مراسم عروسی مان برگزار شد.
لیلا رجبی در حالی از مسلمان شدنش گفت که ادامه داد: یک سال نخست زندگی مان را در بوشهر بودیم و همین باعث شد که من عاشق غذاهای جنوبی بشوم و روش پخت آن ها را از مادر شوهرم یاد بگیرم.قلیه ماهی غذای محبوب من است و حالا که به تهران آمده ایم پیمان و مهمان هایمان نیز از دستپخت من زمانی که این غذا را درست می کنم تعریف می کنند. البته از نظر من تمام غذاهای ایرانی خوشمزه هستند مثل زرشک پلو با مرغ، کوفته و…
خلیج همیشه فارس
لیلا رجبی شهرهای ایران را هم مانند غذاهای آن دوست دارد و از میان آن ها به اصفهان و شیراز به دلیل بناهای تاریخی شان علاقه خاصی دارد اما از آنجا که زندگی دو نفره آن ها به ورزش گره خورده است، فرصت زیادی برای آشپزی کردن و مسافرت رفتن ندارند و بیشتر این تفریحات را به زمان های استراحت بین فصل مسابقات اختصاص می دهند. جالب این است که به رنگ آبی علاقه خاصی دارد و با تعصب هر چه تمام تر هم می گوید: آبی دریا را نه بلکه آبی خلیج فارس را خیلی دوست دارم و از نگاه کردن به آن آرامش می گیرم.
پله های موفقیت
طی این۶ سال که در ایران زندگی کرده ام برای تمرینات مربی نداشته ام و به تنهایی خود را برای مسابقات آماده کرده ام، با این حال در تمام سال ها رکورددار پرتاب وزنه بوده و در مسابقات بعدی موفق به جابه جایی رکوردهایی که از آن خودم بود شدم. با ورودش به ایران در زمستان سال ۱۳۸۶ و با شرکت در مسابقات داخل سالن موفق به کسب مقام نخست و جابه جایی رکورد شد.
 پس از آن به تیم ملی دعوت و نخستین مسابقات برون مرزی را در سال ۱۳۸۸ و در کشور چین تجربه کرد که با کسب دو مدال برنز به کشور بازگشت. بعد از آن موفقیت، در همان سال بازی های داخل سالن ویتنام را پیش رو داشت که با دریافت مدال طلا و عنوان نخست باز هم موفق به جابه جایی رکورد خودش شد و سپس در زمستان همان سال در مسابقات قهرمانی آسیا که باز هم داخل سالن بود مدال طلا را از آن خود کرد و کسب مدال برنزش در مسابقات گوانگ ژو نیز مربوط به همان سال بود.
 باز هم در سال ۱۳۸۹ در مسابقات قهرمانی غرب آسیا در سوریه شرکت کرد و به مدال طلا دست پیدا کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۱به همراه همسرش در مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن شرکت کرده و هر دو به مدال برنز دست یافتند. دوباره در همان سال به مسابقات قهرمانی آسیا و داخل سالن در چین راه یافت که ضمن کسب مدال نقره، سهمیه بازی های المپیک را نیز دریافت کرد. عناوین قهرمانی او یکی پس از دیگری رقم خورد تا اینکه در سال ۱۳۹۲ در مسابقات باشگاهی لیگ مرحله اول ضمن جابه جایی رکورد خودش ورودی مسابقات جهانی را از آن خود کرد.
زیبایی ها و زشتی ها
لیلا رجبی بلاروسی الاصل، ایرانیان را مردمی  بسیار صمیمی معرفی می کند که خاطرات زیبا و به یاد ماندنی را در ذهن او رقم زده اند. هر بار که برای فردی در نقطه ای از کشور اتفاق ناگواری می افتد و هر ایرانی به نوبه خود از هر نقطه کشور به کمک می شتابد، این خصلت خوب ایرانیان برایش پررنگ تر می شود و از این که این کشور مسلمان را برای زندگی انتخاب کرده است خوشحال می شود اما با همان لهجه شیرینش می گوید: در کنار تمام خوبی های مردم ایران این بدقولی کردنشان در برخی موارد است که مرا ناراحت می کند وگرنه تمام ایران و ایرانیان را صمیمانه دوست دارم.
انتخابی درست
این زوج تمام لحظات زندگی شان را شیرین می دانند و کسب عناوین قهرمانی و برافراشتن پرچم سه رنگ ایران برایشان بسیار با ارزش است. پیمان رجبی هم از این انتخاب بسیار خرسند است و هر بار که زرشک پلو با مرغ و غذاهای جنوبی که دستپخت همسرش است را می خورد به خودش می بالد که همسر بلاروسی او در کنار سوپ های وطنی اش غذاهای ایرانی را هم به این خوشمزگی درست می کند و تا این حد به ایران و ایرانی عشق می ورزد.
منبع: باشگاه خبرنگاران/ انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده