جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

کلاهبرداری تلگرامی زوج جوان در قالب کانال فروش لباس

زوج جوانی که با راه‌اندازی کانال فروش لباس‌های مارک در تلگرام دست به کلاهبرداری از خریداران می‌زدند، دستگیر شدند.

به گزارش به دخت به نقل از همشهری آنلاین، تحقیقات پلیس فتای خراسان رضوی برای دستگیری متهمان با شکایت زنی جوان شروع شد. این زن به مأموران گفت: چند روز قبل عضو یک کانال تلگرامی شدم که در زمینه فروش لباس‌های مارک فعالیت می‌کرد. قیمت لباس‌هایی که عکس‌ آنها در کانال منتشر شده بود مناسب بود و برای خرید چند دست لباس و ساعت، با شماره تلفنی که در کانال درج شده بود تماس گرفتم. زن جوانی گوشی را برداشت و خواست هزینه خرید را به حسابش کارت به کارت کنم و گفت که سفارشم را از طریق پست ارسال می‌کند اما پس از واریز پول، خبری از سفارشم نشد و چند روز بعد متوجه شدم که کانال از دسترس خارج شده است.

با شکایت این زن مأموران موفق شدند در بررسی‌های تخصصی مدیرکانال را که زن جوانی بود شناسایی و دستگیر کنند. او اعتراف کرد که همراه شوهرش دست به کلاهبرداری می‌زده است. وی گفت که یک سال از ازدواجشان می‌گذشت و چون درآمد خوبی نداشتند تصمیم به کلاهبرداری گرفته بودند.

این زن اعتراف کرد که برای جلب اعتماد طعمه‌هایشان از ترفندهایی استفاده می‌کردند که تعداد اعضای کانال را چندین‌هزار نفر نشان می‌داد تا وانمود کنند که مدت‌ها از فعالیتشان می‌گذرد و کاملا شناخته شده هستند. به گفته سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، با اعترافات زن جوان، شوهر او نیز دستگیر شد و به کلاهبرداری اعتراف کرد. وی با اشاره به اینکه تحقیقات برای شناسایی شاکیان احتمالی دیگر ادامه دارد، از شهروندان خواست هنگام معاملات اینترنتی، زمانی اقدام به پرداخت وجه کنند که کالای مورد نظرشان را دریافت کرده‌اند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs