شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

ورزشکار محجبه آمریکایی توجه رسانه ها را به خود جلب کرد

حضور ورزشکار محجبه آمریکایی در مسابقات المپیک ریو ،توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران، خانم ابتهاج محمد ورزشکار آمریکایی در رشته شمشیربازی که با حجاب به محل برگزاری مسابقات المپیک ریو رفته و با روسری در این مسابقات شرکت کرده است، گفت قصد دارد به جهان نشان دهد که یک زن مسلمان می تواند در ورزش از دیگران برتر باشد.


خانم ابتهاج محمد نخستین ورزشکار زن در تیم ورزشی آمریکا در مسابقات المپیک ریو است که در طول مسابقات با حجاب بوده است . وی روز شنبه یک مدال برنز را بطور مشترک با یکی از هم تیمی هایش کسب کرد.
این ورزشکار آمریکایی که به علت حجاب در جریان بازی های المپیک ریو توجه جهانی را به خود جلب کرده است بعد از کسب مدال برنز و انتخابش به عنوان هشتمین شمشیرباز زن جهان گفت نقش من به عنوان یک ورزشکار المپیکی فراتر از رشته ورزشی ام است.
نام خانم ابتهاج محمد که از خانواده ای است که والدین آفریقایی تبارش هر دو در آمریکا به دنیا آمدند، پیش از این در فهرست صد زن تاثیرگذار جهان مجله تایم ، ثبت شده بود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs