جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

وجود ۴ میلیون مجرد بالای ۳۰ سال در کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بالا رفتن سن ازدواج در میان جوانان را یکی از علت‌‌های آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت:‌ ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج قرار دارند و حدود ۴ میلیون نفر نیز افراد مجرد بالای ۳۰ سال هستند.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، ایرج عبدی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و راه‌های مقابله با آنها اظهار داشت: در زمینه آسیب‌های اجتماعی در درجه اول نیازمند قانون هستیم که باید این مهم در فوریت کار مجلس شورای اسلامی باشد.

وی ادامه داد:‌ توجه به جوانان و ازدواج آنها باید یکی از اولویت‌ها قرار بگیرد و تلاش شود با ارائه راهکارهای ممکن موانع ازدواج برطرف شود؛ باید در زمینه آسیب‌های اجتماعی همه دستگا‌ه‌ها دست به دست هم دهند و همه چیز را به پول موکول نکنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست نیز باید ساماندهی انجام گیرد و زندگی آبرومندی را برای آنان فراهم آوریم؛ باید حل مشکلاتی همچون آسیب‌های اجتماعی دغدغه اصلی مسئولان باشد.

عبدی خاطر نشان کرد: وام ۱۰ میلیونی ازدواج به زوج‌های جوان می‌تواند یکی از همان کارهای مهم در برداشتن موانع ازدواج باشد و برنامه بسیار مناسبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی به بحث اعتیاد و مقابله با آن به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در حوزه اعتیاد رویکرد ما غلط است و نباید اعدام‌ها صورت گیرد چراکه اعدام‌ها به جای جلوگیری موجب آسیب‌زایی خواهد بود.در زمینه مبارزه با مواد مخدر کار پژوهشی و ساماندهی نیازمندیم و اگر اهتمام شود موضوع مرتفع خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع بیمه‌های اجتماعی و از کارافتادگی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و دولت باید به این مهم توجه جدی داشته باشد؛ همچنین دولت می‌تواند پول یارانه‌ پردرآمدها را قطع کرده و آن را برای ازدواج و اشتغال جوانان قرار دهد.

وی اضافه کرد: هنوز آسیب‌های اجتماعی دغدغه اول مسئولان نیست چرا که اگر دغدغه نخست مسئولان بود آسیب‌های اجتماعی کاهش یافته بود و متأسفانه کار جدی نشده است؛ دولت و مجلس می‌توانند در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی با جدیت وارد شوند و ظرف چند سال آن را کاهش دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: انشاالله موضوع آسیب‌های اجتماعی را با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید با جدیت دنبال کرد و مسئولان بحث مثابله با آسیب‌های اجتماعی را به عنوان یک وظیفه شرعی و عرفی پیگیری کنند.

عبدی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد قابل توجهی جوان مجرد وجود دارند؛ جامعه جوان را رها کرده‌ایم و این افراد قشر تاثیرگذار هستند که باید راهکاری برای آنان اندیشیده شود.باید سن ازدواج را به زیر ۲۰ سال بیاوریم و فقط نصیحت و صحبت در تلویزیون و رادیو یا رسانه‌ها کفایت نمی‌کند بلکه باید راه حل از سوی دولت و مسئولان ارائه شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث اشتغال و فراهم آوردن حداقل امکانات باید برای جوانان در سن ازدواج انجام گیرد؛ دولت می‌تواند با تمهیداتی یارانه افرادی که ازدواج می‌کنند را افزایش دهد و جوانانی که به خانه بخت می‌روند تا ۵ سال یارانه بالایی دریافت کنند.

عبدی خاطر نشان کرد: باید برای تشکیل خانواده مشوق‌های مالی قرار دهیم و امتیازگذاری کنیم؛ مجلس می‌تواند در این راستا وارد شود و بحث اشتغال و ازدواج را مورد توجه و تاکید قرار دهد.

وی اظهار داشت: مشکل ما در حوزه آسیب‌های اجتماعی نبود قوانین متقن و شفاف است و خلاء قانونی داریم؛ باید سهم آسیب‌ها را در منابع مالی و بودجه کشور تعریف کنیم و برای حل آنان راهکار ارائه دهیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ تعداد افراد مجرد بالای ۳۰ سال ۴ میلیون نفر و افراد ورود یافته به سن ازدواج حدود ۱۲ میلیون نفر است که باید دولت راهکاری را عملیاتی کند؛ بالا رفتن سنازدواج یکی از علت‌های آسیب‌های اجتماعی است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs