دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

نقاشی‌هایی از بانوی ۶۰ ساله کرمانشاهی+تصویر

«نرگس یاوری» نقاش خود آموخته‌ و فرزند یکی از شهدای حمله هوایی در جنگ تحمیلی است که از ۵۰ سالگی نقاشی را آغاز کرده و تابلوهایی از طبیعت کرمانشاه و سنت‌های مردم را به تصویر کشیده است.

به گزارش به دخت به نقل از فارس، «نرگس یاوری» نقاش خود آموخته‌ کرمانشاهی بوده که هیچ استاد تجربی یا آکادمیکی را درک نکرده است.  این بانوی ۶۰ ساله استعداد خود را در دامن طبیعت زیبای غرب کشور به ظهور رسانده است.

 خبرگزاری فارس: نقاشی‌هایی از بانوی ۶۰ ساله کرمانشاهی+تصویر

یاوری از ۵۰ سالگی به نقاشی پرداخته است؛ او در کارهایش دنبال این بوده که سرزمین مادری‌ را به تصویر بکشد؛ بنابراین برای بهتر یادگرفتن نقاشی آنچه که به ذهنش می‌رسید را به تصویر می‌کشید.

این بانوی هنرمند در تابلوهای خود به پوشش زنان کرمانشاهی و همچنین ترکیب صورت آنها، معماری شهرها، نگهداری از حیوانات و بازی‌های کودکان توجه کرده ؛ ضمن اینکه سرزمین سبز و باطراوت کرمانشاه و درختانی پربار در این تابلوها دیده می‌شود.

 

در نقاشی‌های او سادگی و زیبایی و آیین‌های محلی آن خطه موج می‌زند و مخاطب مشتاق را از این همه رنگ و طرح‌های ساده اما پرمفهوم و زیبا به وجد می‌آورد.

 

نمایشگاه آثار نرگس یاوری در سال‌های ۹۲ و ۹۳ در نگارخانه شاهد و شیث تهران برگزار شده بود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs