پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

روح کلی سیاست‌های ابلاغی نخانواده قش نان‌آوری مرد و تربیتی زن است

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی گفت: مدیران و برنامه‌ریزان کشور برای پیاده‌ کردن سیاست‌های ابلاغی خانواده باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که زن و مرد در جایگاه حقیقی و خدانهادی خود انجام مسئولیت کنند.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، فرهاد تجری گفت:‌  روح کلی سیاست‌های ابلاغی خانواده پرداختن مرد به مسئولیت نان‌آوری خانواده و پرداخت زن به مسئولیت پرورشی و تربیتی خانواده‌هاست.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس توجه به شان و منزلت زن و توجه به تربیت فرزندان در نگاه اسلام را مهمترین ویژگی سیاست‌های ابلاغی خانواده دانست و ابراز امیدواری کرد: کارگزاران و برنامه‌ریزان نظام در قوای سه‌گانه مباحث خانواده را باید سامان دهند. مدیران و برنامه‌ریزان کشور در پیاده‌سازی این سیاست‌ها به نحوی باید برنامه‌ریزی کنند که زن و مرد در جایگاه حقیقی و خدانهادی خود انجام مسئولیت کنند. یقینا در سایه چنین فضایی است که جامعه سیر تعالی، پیشرفت و توسعه را به درستی طی خواهد کرد. نیاز امروز خانواده‌های ایرانی توجه به آموزه‌های دینی خانواده و توجه خصلت‌های خدادادی مرد و زن خانواده است، امروز این مسائل مورد هجمه فرهنگ منحط غرب قرار گرفته است.

وی ابلاغ سیاست‌های خانواده را واکنش به هجمه‌های فرهنگی غرب علیه زن و خانواده دانست و خاطرنشان کرد: متفکران غربی به اسم حقوق زن، ساختارشکنی و حرمت‌شکنی زنان و مردان جوامع اسلامی به ویژه ایرانی اسلامی را هدف گرفته‌اند. خلط جایگاه زنان و مردان موجب انحطاط جامعه می‌شود. غربی‌ها انجام مسئولیت‌هایی را جزو حقوق  زنان می‌دانند که در شمار اقتضائات جسمی، جنسی و  منزلتی زنان نیست و البته  متاسفانه با اقبال داخلی، به عنوان آفت فرهنگی گریبان‌گیر بخشی از جامعه زنان و خانواده‌های ایرانی شده است.

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با اشاره به اقتضائات خدانهادی زن در بینش اسلامی گفت: در تفکر اسلامی یک زن نقش محوری در مدیریت، پرورش و تربیت خانواده قرار دارد. اگر انرژی زن به جای درون خانه و خانواده در خارج از منزل و محل کار صرف شود تاثیر منفی جسمی و روحی بر زن و اعضای خانواده می‌گذارد. کم آوردن و کم گذاشتن زن در خانه عوارض منفی میان و بلند مدت زیادی بر خانواده و جامعه دارد.

تجری ادامه داد: و البته بخشی از جامعه زنان دارای توانمندی‌هایی افزون بر توانمندی‌های عمومی جامعه زنان هستند که این ویژگی باید توسط برنامه‌ریزان در سیاست‌های اجرایی خانواده و قوانین پایین‌دستی که توسط دولت  تدوین خواهد شد مورد توجه قرار گیرد. این سیاست‌ها باید با رویکرد اجتماعی – فرهنگی به نقش و وظایف خدانهادی زن توجه کرده و پیش‌بینی‌های مناسبی را برای کار پاره‌وقت  زنان البته در رشته‌هایی دانشگاهی، آموزشی، تربیتی و صنوف تخصصی زنان در خارج از منزل داشته باشد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس از رسانه ملی و رسانه‌های مجازی و نوشتاری خواست تا برای نهادینه شدن سیاست‌های ابلاغی خانواده و حذف سیاست‌های غیربومی خانواده از نظام برنامه‌ریزی و اجرایی کشور به کمک برنامه‌ریزان و دست‌اندرکاران کشور بیایند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs