جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

ربات کدبانو ساخته شد

همین چند وقت قبل بود که دویدن ربات ATLAS گوگل در میان جنگل جنجالی شد. اکنون تصاویری از برنامه‌ریزی این ربات منتشر شده که توانایی آن را در انجام کارهای خانه نشان می‌دهد.

به گزارش به دخت به نقل از ایران خبر، ATLAS ربات انسان‌نمایی است که با حمایت دارپا(سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی زیر نظر پنتاگون) و توسط بوستون داینامیکس که به تملک گوگل درآمده درحال توسعه است.


به تازگی فیلمی از این ربات منتشر شد که نشان می‌داد این ربات می‌تواند در جنگل بدود و موانع را تشخیص و پشت سر بگذارد. اما حالا محققان در فلوریدا آن را طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که مشغول کارهای خانه شود.

در تصاویر منتشر شده این ربات مشغول جارو کردن،جابجایی اسباب و اثانیه و جمع کردن آشغال‌ها دیده می‌شود. ربات‌هایی که کارهای خانه را انجام می‌دهند بارها دیده شده‌اند اما بیشتر آنها بیشتر جاروبرقی‌های هوشمند هستند.
سرعت انجام این کارها توسط این ربات بالا نیست اما محققان برنامه‌ریز آن گفته‌اند در آینده می‌تواند پیشرفت بیشتری در این رابطه صورت بگیرد. در فیلم‌های علمی-تخیلی همیشه ربات‌های انسان‌نمایی که در خانه کمک حال انسانها هستند دیده شده‌اند و حالا به نظر می‌رسد این قضیه یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs