دانستنی هایی برای عروس و داماد | به دخت::: پایگاه تخصصی دختران و زنان
دانستنی هایی برای عروس و داماد
موضوع بکارت که چندی پیش در مطلب "بیماری های مقاربتی "از سوی کاربران به آن اشاره شد ، ازموضوع هایی است که بسیاری از دختران جوان و بخصوص عروس و دامادها در خصوص آن سوالات زیادی مطرح می کنند. . دراین نوشته سعی شده تا اطلاعات لازم در این مورد داده شود.

دانستنی ها ی عروس

سرویس سلامت به دخت/

 پرده بکارت یا هایمن (Hymen) یک‌ غشاء مخاطی‌ نازک‌ است که در ابتدای فرج (دهانه‌ واژن)‌ قرار دارد. اختلاف‌ قابل‌ ملاحظه‌ای در شکل‌ و قوام‌ پرده بکارت‌ در افراد مختلف وجود دارد. پرده‌های بکارت از نظر میزان مقاومت در برابر پارگی انواع مختلفی دارند که در اینجا به صورت مختصر به این تقسیم بندی می پردازیم  .

 ۱)پرده بکارت عادی: که اغلب  آنها ‌ نازک‌ وکم‌ مقاومتند و با اولین‌ نزدیکی جنسی به‌ سهولت‌ پاره‌ می شوند و این پارگی معمولاً با خونریزی همراه است.

۲)   پرده بکارت‌ بدون‌ منفذ: در این‌ نوع‌، پرده بکارت‌ فاقد سوراخ‌ میانی‌ است‌. در حقیقت‌ در این‌ حالت‌ سوراخ‌ میانی‌ پرده‌ بکارت‌ با ورقه‌ ظریفی پوشیده‌ شده‌ است‌. در اغلب‌ موارد این‌ وضعیت‌ تا هنگام‌ بلوغ‌ دختر مشخص‌ نمی‌شود. در هنگام‌ بلوغ‌ و آغاز عادت‌ ماهیانه‌ به‌ علت‌ تجمع‌ خون‌ قاعدگی در واژن و پشت برده بکارت‌، و در نتیجه درد و عوارض‌ ناشی‌ از آن‌، این‌ افراد به‌ پزشک‌ مراجعه‌ می‌کنند و در معاینه‌ وضعیت‌ غیر طبیعی‌ فردآشکار می‌شود. درمان‌ چنین‌ وضعیتی‌ از طریق‌ ایجاد یک‌ برش جراحی بصورت‌ علامت‌ صلیب بر روی‌ پرده‌ بکارت‌ بدون‌ منفذ است که مسلماً این کار باید توسط پزشک و با اخذ مجوز از پزشکی قانونی صورت گیرد ‌. البته‌ لازم‌ است‌ که‌ حتماً گواهی‌ پزشک‌ دال‌ بر اینکه‌ فرد دارای‌ پرده‌ بکارت‌ بدون‌ منفذ بوده‌ و با عمل‌ جراحی نسبت‌ به‌ اصلاح‌ آن‌ اقدام‌ شده‌ به‌ وی داده‌ شود تا هنگام‌ ازدواج‌ وی‌ ایجاد مشکل‌ نکند.

۳ )  پرده بکارت‌ ‌ قابل‌ اتساع: نوعی دیگری از پرده بکارت است که ظریف‌ ولی ارتجاعی می باشد به‌ طوری که‌مقاربت‌ سبب‌ پارگی آنها نمی شود. این‌ نوع ازپرده‌های بکارت را پرده‌های الاستیک یا قابل اتساع‌ می گویند.در این‌ حالت‌ رابطه جنسی حتی به صورت مکرر هیچگونه‌ آسیبی به‌ پرده‌ بکارت‌ وارد نمی کند وسبب پارگی‌ در پرده‌ بکارت‌ نمی شود..

البته با وجود سلامت ظاهری پرده بکارت در این موارد معاینه دقیق چنین افرادی توسط پزشک قانونی می تواند داشتن یا نداشتن رابطه جنسی را مشخص نماید.

۴ )  پرده های غضروفی: در موارد نادری، پرده بکارت دارای مقاومت بسیار زیادی می باشد به طوری که اجازه رابطه جنسی را نمی دهد که به آنها پرده های غضروفی یا پرده های مقاوم گویند که این موارد نیز نیاز به درمان جراحی دارد .

پارگی پرده بکارت: به دنبال دخول جنسی پرده بکارت دچار پارگی یا پارگی هایی می گردد که این پارگی ها مشخصات خاص خود را دارند و بحث در این امر از حوصله این مقاله خارج است. بلافاصله‌ بعد از پارگی پرده بکارت،‌ خونریزی از محل‌ پارگی ایجاد می گردد که‌ میزان‌ آن‌ در زنان طیف‌ وسیعی دارد. به طوری که‌ در پاره ای از زنان‌ ممکن‌ است‌ اصلاً خونریزی واضحی دیده‌ نشود و در پاره‌ای از موارد ممکن‌ است‌ خونریزی آن قدر شدید باشد که‌ نیاز به‌ اقدامات‌ درمانی عاجل داشته‌ باشد.

نکته مهمی که‌ باید به‌ آن‌ اشاره‌ کرد این‌ است‌ که‌ خونریزی شرط‌ ازاله‌ بکارت‌ نیست‌ و همانگونه‌ که‌ ذکر شد در پاره‌ای از موارد ممکن‌ است‌ میزان‌ خونریزی به‌ دنبال‌ پارگی پرده بکارت‌ آنقدر خفیف‌ و کم‌ باشد که‌ اصلاً قابل‌ مشاهده نباشد. پس‌ عدم‌ خونریزی در شب‌ زفاف‌ را نباید بطور ۱۰۰% به‌ عدم‌ سلامت‌” هایمن‌” دانست‌. در این‌ موارد معاینه فرد توسط‌ پزشک‌ قانونی ( یا هر پزشک متخصص) کاملاً مشخص‌ کننده‌ واقعیت است .

در بعضی موارد به‌ غیراز روابط‌ جنسی نیز ممکن‌ است‌ پرده‌ بکارت‌ دچار پارگی شود که‌ به‌ اختصار به‌ آنها پرداخته‌ می شود:

 پارگی “هایمن‌ “در اثر حوادث‌ و تصادفات‌:

 ۱) نکته بسیار مهم‌ که‌ باید به‌ آن‌ توجه‌ داشت‌ این‌ است‌ که‌ پرده بکارت‌ یک‌ نسج‌ مخاطی است‌ که‌ در اوایل‌ کانال‌ واژن‌ قرار گرفته‌ است‌ و پارگی آن‌ در ضربات‌ و تصادفات‌ در صورتی  ممکن‌ است‌ که  پارگی دستگاه تناسلی خارجی ادامه‌ یافته و دهانه فرج و نیز پرده بکارت را نیز درگیرکند. به‌ عبارت‌ دیگر اگر آسیب‌ وارده‌ به‌ دستگاه‌ تناسلی خارجی خیلی  شدید باشد، می تواند ‌ با پارگی “هایمن‌” همراه‌ گردد در غیر این‌ صورت‌ ادعاهایی نظیر ورزشهای سنگین‌ و طولانی، اسب‌سواری، دوچرخه سواری، ژیمناستیک، رقصهای طولانی و شدید، پریدن از ارتفاع،بالارفتن سریع از پله ها به صورت چند پله با هم و مواردی از این‌ قبیل‌ هرگز نمی توانند باعث‌ پارگی “هایمن‌ “شوند.. پس‌ در صورتی می توان‌ پارگی پرده بکارت‌ را به‌ حوادث‌ و تصادفات‌ و ضربات‌ نسبت‌ داد که‌ آسیب ، ناحیه‌ میان‌ دو راه‌ (پرینه‌) و یا دستگاه‌ تناسلی خارجی را نیز درگیر کرده‌ باشد. به بیان دیگر پارگی “هایمن” ناشی از تصادفات هیچگاه به تنهایی روی نمی دهد.

۲) دختر بچه‌هایی که‌ مبتلا به‌ بعضی عفونتهای ناحیه تناسلی می شوند مانند بیماریهای قارچی ناحیه تناسلی به‌ علت‌ خارش‌ مکرر با دست‌ و یا وسایل‌ دیگردر آن ناحیه‌ ممکن‌ است‌ سبب‌ آسیب‌ و خراشیدگی در “هایمن‌ “شوند.

۳)   دخترانی که‌ عادت‌ به‌ خودارضایی دارند، گاهی به علت‌ استعمال‌ وسایل‌ مختلف‌ ممکن‌ است‌ آسیب‌ در پرده‌ بکارت‌ خویش ایجاد کنند که در اینجا ضرورت اطلاع رسانی مادران به دختران در سنین نوجوانی جهت پیشگیری از چنین عادت و عملی بسیار با اهمیت است.

دکتر کامران آقاخانی، متخصص پزشکی قانونی و  دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

105 پاسخ برای دانستنی هایی برای عروس و داماد

 • میلاد ????:

  دیدید حرف های من درست بود. در مطلب بیماری های مقاربتی.
  ممنون از مطلب خوبتون.
  خیلی جامع و خلاصه بود!
  از آقای دکتر متشکریم!

  • نگار ????:

   سلام
   من یه عادت خخخخیلی زشت داشتم…
   البته خیییییییییییییییییییلیی کم
   چن شب پیش خودارضایی کردم
   البته از قبلش ینی یکی دوروز پیش ازم یه مایع قهوه ای بیرون میومد
   قبلا هم چن بار اینجوری شدم
   صبحش که رفتم سرویس بهداشتی ازم یه خون همرنگ همون ماده قهوه ایه اما یه کم رقیقتر اومد
   بعد اونم تو مدرسه همون ماده قهوه ای اومد
   خاستم ببینم اسیبی به پرده ام رسیده
   ممنون میشم اگ زود ج بدین

   • به دخت ????:

    سلان نگار جان
    سعی کن که این عادت رو ترک کنی
    ولی در خصوص سوالت بدون معاینه هیچ نظری نمی توان داد.

 • ازاده ????:

  باتشکر فراوان ازحسن توجه شما منتشرین عزیزاین سایت به سوالات مرجوعین
  ازاینکه خون فراوان در شب عروسی دلیل باکره بودن یا نبودن نیست بسیاربرای دخترانی که نگران این موضوع بودند جای امیداست

 • ازاده ????:

  ایا حرکات ورزشی مثل باز کردن ۱۸۰درجه پاونمونه هایی از این حرکات باعث پارگی می شود؟

 • ازاده ????:

  من دختری دارم که علاقه ی شدیدبه ژیمناستیک دارد

  • میلاد ????:

   این همه دختر ژیمناست. خواهر های من تکواندو کا هستند.
   من خودم کاراته کا هستم. قبلا هم ژیمناستیک کار کردم. دخترها و پسرهای زیادی رو توی این ورزش ها دیدم.خیلی خیلی به ندرت مشکلی پیش بیاد.
   خطرناکترینش ورزش های رزمی هست که المان های حفاظتی برای خانم ها زیاد در اون وجود داره.
   زیاد نگران نباشید. ولی مواظبت و احتیاط هم لازم هست.
   تا اونجا که من می دونم مشکلی نیست. و الا الان تمام دختران توی این رشته ها اوضاشون بی ریخت میشد!
   مقاله آقای دکتر در عین خلاصه بودن جامع و مفیده. همه مطالب رو گفتند. می تونید با دقت بیشتر پاسختون رو در اون مشاهده کنید!
   خیلی خوبه که دخترهاتون ورزش می کنن. مخصوصا اگر ورزش رو قبل از سن بلوغ شروع کنن در زمان بلوغ طبعات مثبت اون رو در روحیه و زنانگی خودشون خواهند دید.
   موفق باشند.

 • فرزانه ????:

  ممنون ازمطلب جامع وخوبتون.دانستن این اطلاعات،هم برای والدین مفیداست،هم برای جوانان.

 • حنانه ????:

  عالی بود و کامل
  ممنون.

 • mahsa ????:

  خوب بود ولی کامل نبود

 • elnaz ????:

  ali bood

 • عسل ????:

  سلام میشه درباره …… توضیح بدید.ممنون

  • یکی از ما ????:

   سلام عسل جان
   جواب سوال شما رو از خانم دکتر گرفتیم و برای ایمیلتون ارسال کردیم

  • باله ????:

   ببخشید منظورت از …………………….چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سيما ????:

  سلام دکتر به من گفته بود پردم از نوع حلقوی ارتجاعیه و پاره نمیشه و فقط گشاد میشه اما تو اولین رابطه با همسرم خونریزی زیادی داشتم طوری که همچنان با گذشت یه روز ادامه داره نمیدونم باید چیکار کنم و دسترسی به دکتر برام مشکله

  • یکی از ما ????:

   سلام سیما جان
   سوالت رو برا خانم دکتر فرستادیم
   ظرف مدت حداکثر سه روز پاسخ میدن

  • یکی از ما ????:

   دوست عزیز ازدواجت را تبریک می گویم
   گاهی ممکنه پیش بینی دکتر درست از آب در نیاد و علیرغم تشخیص او خونریزی هم باشه
   اگر درد و سوزش نداری به احتمال زیاد خونریزی پرده است و نگرانی ندارد
   اگر خونریزی ادامه پیدا کند، زیاد و یا همراه سوزش و درد باشد، بهتر است به دکتر مراچعه کرده و معاینه بشوی
   احتمال دیگر هم این است که قاعده شده باشی
   دکتر جعفری

 • نازی ????:

  باسلام وخسته نباشیدوتبریک عیدآریایی
  من ۲سال هست ازدواج کردم وهرچه باهمسرم نزدیکی دارم پرده هایمن برداشته نمیشه به پزشک متخصص هم مراجعه کردم وگفت سالمی مشکلی هم نداری .همسرم هم رفته جای پزشک وایشون هم مشکلی نداردازانواع ژل خارجی هم استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت .آیانیازبه عمل جراحی سرپایی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفاجوابموبدید.خیلی برای ۲نفرمون عذاب اورهست. باتشکر

  • یکی از ما ????:

   سلام نازی جان
   سوالت رو برا خانم دکتر فرستادیم
   ظرف مدت حداکثر سه روز پاسخ میدن

  • بی نام ????:

   سلام من تازه ازدواج کردم،شب زفاف بخاطر درد خانومم و ترسش از نزدیکی مجبور شدم کمی خشونت به کار ببرم.خونریزی اتفاق افتاد ولی همراه با درد شدید بود به دکتر مراجعه کردیم گفتن پرده بطور کامل از بین نرفته و احتمالا واژن هم آسیب دیده ژل و لیدوکایین دادن و گفتن چند شب پیاپی نزدیکی کنید تا پرده بطور کامل از بین بره ولی خونریزی و درد هرشب داره مارو اذیت میکنه و کابوس شبامون شده تورو خدا درست راهنمایی کنید تا ازین وضعیت خلاص شیم.اول زندگی همش استرس داریم.پیشاپیش ازتون ممنونم

   • به دخت ????:

    سلام آقای بی نام
    خیلی از تاره عروس و دامادها مثل شما با این مشکل مواجهه هستن و تشخیص پزشک درست بوده. این مشکل تا چند وقت دیگه حل میشه ولی اگر احساس کردید که درد و خونریزی بیشتر میشه حتما دوباره به پزشک مراجعه کنید.

 • نازی ????:

  سلامی مجدد.لطفابه این ایمیلم جوابموبدید.ممنون میشم

  • یکی از ما ????:

   علیک سلام نازی جان
   خانم دکتر در اولین فرصت جواب میدن

  • یکی از ما ????:

   سلام نازی جان
   جواب سوال شما یه ایمیلی که داده بودی ارسال شد
   باز هم منتظر حضور شما در سایت هستیم

 • mina ????:

  سلام خسته نباشید من یک دختر ۲۲ ساله هستم….. اما خونریزی نداشتم می خواستم بدونم امکان دارد پرده ام پاره شده باشد
  با تشکر از شما فقط فورا جواب دهید

  • یکی از ما ????:

   دوست عزیز
   اگر پرده بکارت پاره شده باشد باید خونریزی هم (ولو اندک ) داشته باشد. بنابراین نباید اسیب دیده باشد
   اگر برای شما پرده بکارت مهم است نباید در این حد تماس داشته باشی. چون دفعه بعد قابل پیش بینی نخواهد بود.ضمن این که احتمال انتقال عفونت هم وجود دارد.
   دکتر شریفه جعفری

 • mari ????:

  سلام توروخدا زود به سوالم جواب بدین.اگه میشه همین امروزچون یه شرایط اضطراری دارم.من هم مثل خانم سیمادکتر همین حرف رو بهم زد اما الان یک روزه خونریزی به رنگ خون کمرنگ و سوزش دارم البته خونریزی زمان عطسه یا فشار پیش میادو تا حالا به اندازه ۲ دستمال بوده میخواستم بدونم چه اتفاقی افتاده؟قبلا هم یکبار مشابه همین حالت البته با خون کمتر برام پیش اومد و دکتر گفت که آسیب دیده.لطفا راجع به آسیب دیدگی،امکان ترمیم این نوع پرده ها واینکه الان با این شواهدچه اتفاقی واسم افتاده؟ آبا آسیب دیده یا…
  لطفا به همه سوالام جواب بدید .ممنون .

 • به دخت ????:

  سلام مهری جان
  پاسخ خانم دکتر:
  دوست عزیز سلام
  باید معاینه بشی تا مشخص بشه خونریزی به جه علت
  بوده است
  بدون معاینه هیج نظری نمی توانداد
  دکتر شریفه جعفری

 • سارینا ????:

  سلام آیا امکان دارد اگر با …

 • به دخت ????:

  سلام سارین جان
  پاسخ خانم دکتر:
  دوست عزیز سلام- اگر خونریزی نکرده باشی اسیبی ندیده است.
  دکتر شریفه جعفری

 • ... ????:

  سلام
  من یک دوره افسردگی شدید و بعد از آن فشار روحی بالایی داشتم…

 • سارا ????:

  سلام خسته نباشید.من دختری ۲۳ ساله هستم….

 • به دخت ????:

  سلام سارا جان
  حتما باید معاینه بشی چون واقعا بدون معاینه نمی شه نظر داد

 • ... ????:

  مجددا سلام
  ممنون از پاسختون

 • به دخت ????:

  سلام … عزیز
  طبق صحبتی که با پزشک انجام شد شما حتما حتما باید به پزشک مراجعه کنید چون باید باید معاینه شوید
  با این اوصاف نمی شه نظر قطعی رو داد.
  ممنون

 • بی نام ????:

  ایا امکان دارد که هیچ خونریزی صورت نګیرد وچطور میدانیم که دختر از پیش باکسی سکس نکرده است؟

  • fathi ????:

   سلام بی نام
   پاسخ خانم دکتر:
   دوست عزیز سلام
   بله امکان دارد که هیچ خونریزی دیده نشود.
   شاید بهترین راه اعتماد کردن به یکدیگر است. اگر چنین اعتمادی وجود نداشته باشد
   و یک نفر دائم مشکوک باشد و دیگری دائم در مضان اتهام چگونه می توانند آرامش داشته باشند؟
   اگر این اعتماد را نمی توانید به دست بیاورید
   بهتر است فراموش کنید.
   دکتر شریفه جعفری

 • رها ????:

  سلام من ۱۹ سالمه چند سالی هست که ورزش ژیمناستیک رو به صورت حرفه ای انجام میدم میخواستم بدونم آیا این ورزش باعث میشه که پرده بکارتم آسیب دیده باشه یا پاره شده باشه؟اگه پاره شده باشه آیا پزشک متونه تشخیص بده که بر اثر این ورزش پاره شده؟لطفا جوابمو بدید خیلی نگرانم مرسی

 • به دخت ????:

  سلام رها جان
  پاسخ خانم دکتر:
  ورزش ژیمناستیک آسیبی به بکارت نمی زند

 • ستاره ????:

  سلام
  مرسی از سایته خوبتون
  من دختری ۲۰ ساله هستم که ۱ ماهه عقد کردم اما مادر من اصلا اجازه نمیده من و همسرم جایی تنها باشیم و همیشه به من میگه که حواست باشه بیش از حد نذاری که بهت نزدیک شه.میشه بگید چرا؟مگه اون همسر قانونی و شرعیه من نیست؟این رو هم بگم ما حتی شب ها هم اجازه نداریم کنارهم بخوابیم یا اینکه من خونه ی مادر همسرم بمونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 • الهام ????:

  سلام لطفا جوابمو بدین…من در دوران عادت ماهانه روز سوم متاسفانه … داشتم البته چیزی … ولی بعدش خونریزی پیش اومد… همیشه در دوره عادت روز چهارم خونریزیه خیلی کمی داشتم اما اینبار هم روز ۴ و هم روز ۵ خونریزی زیادتری نسبت به قبل داشتم میخواستم ببینم احتمال داره پردم اسیب دیده باشه؟؟؟؟

  • fathi ????:

   سلام الهام جان
   نگرانی شما بی مورده

 • مونا ????:

  سلام من یه دختر ۲۸ ساله ام که چند … انجام دادم و بعدش جند لکه خون دیدم و بعد از حدود ۳۷ الی ۳۸ ساعت دوباره لکه بینی داشتم به همراه درد کمر حالا از اونجایی که من تا حالا با کسی رابطه نداشتم حتی جرات رفتن به دکتر رو هم ندارم تروخدا کمکم کنید
  من یک روز قبلش از پریودیم پاک شده بودم و الان دو روزه که لکه بینی دارم بعد از اون قضیه
  اول اینکه آیا با این مشخصات احتمال اینکه پرده من آسیب دیده باشه چقده؟
  دوم اینکه دکتر با معاینه من میتونه بفهمه که علت خونریزی من … هست؟
  و سوم اینکه حالا من باید چیکار کنم از بس زبون روزه گریه کردم و دعا دارم دق میکنم
  تروخدا نگید سوالت تکراریه دارم به شدت افسرده میشم تروخدا زود جوابمو بدید
  من نمیدونم تا کی وقت دارم برم پیش دکتر برای معاینه؟؟؟

  یک دنیا ممنون میشم جواب منو زودتر بدید

 • به دخت ????:

  سلام مونا جان
  اولا بدون معاینه هیچ پزشکی نمی تونه درباره سالم بودن یا نبودن نظری بده
  ثانیا شما روز قبل عادت بودید و این لکه بینی ها طبیعی ست. و احتمالا نگرانی شما بی مورده
  ثالثا هیچ پزشکی با معاینه پی به کار شما نمی بره.
  اگه واقعا نگرانی می تونی به پزشک مراجعه کنی.

  • مونا ????:

   سلام با تشکر از جوابتون
   اما من هنوزبعد از ۳ روز همچنان مث قبل پریودم یعنی خونریزی دارم ببخشید جسارت میکنم اما شما مطمئنید که با این حرکت من احتمال پارگی وجود نداره؟
   با جواب شما و یک یدوتا دیگه از دوستان تا حدودی خیالم راحت شده و تصمیم گرفتم نذرهایی که کردم رو ادا کنم آخه بی نهایت نگران این بی آبرویی بودم
   بسیار سپاس خدا عوضتون بده داشتم دق می کردم

 • ارغوان ????:

  سلام
  من بعد از ۱۰ روز که پریود بودم حالا پاک شدم اما بعد از یک روز پاکی دوباره خون دیدم خاستم دلیلشوبدونم

 • به دخت ????:

  سلام ارغوان جان
  چند روز قبل و بعد طبیعه ولی اگر بیشتر از دو یا سه روز بود به پزشک مراجعه کن

 • الهه ????:

  سلام.من یه دختر ۲۰ ساله هستم وتا الان هیچ کاری که باعث پارگی پرده بکارتم بشه انجام ندادم ولی دوسه ماه پیش وقتی برای ازدواج به دکتر مراجعه کردم بهم گفت که پرده بکارت ندارم وجواب قانع کننده ای هم بهم نداد.تورو خدا راهنماییم کنین.

 • به دخت ????:

  سلام الهه جان
  دختر خوب ما الان چه جوری شما را راهنمایی کنیم؟!!
  دکتری که رفتید موظف هست وقتی شما رو معاینه کرد به شما توضیح بدن. در خصوص این سوالت بدون معاینه کردن هیچ توضیحی نمیشه داد.

 • سیمین ????:

  ایا … برای پزشک قابل تشخیصه؟اگه بفهمه گواهی سلامت میدن؟البته در شهرستان

 • به دخت ????:

  سلام سیمین جان
  تخصصی در این حوزه نداریم.

 • س ????:

  سلام من چند سال پیش رفتم دکتر و بهم گفت در اثر نزدیکی پرده پاره میشه و همراه با خونریزی
  پارسال من با اقایی نامزد کردم … و من خونریزی ندیدم و بعد از مدتی از ایشون جدا شدم
  حالا میخوام ازدواج کنم میترسم برم دکتر ایا احتمال داره مبنی بر خونریزی که دکتر گفته و من این خونریزی و درد و نداشتم اسیبی رسیده باشه بهم؟ ممنون

 • به دخت ????:

  سلام س جان
  بدون معاینه هیچ نظری نمی توان داد.

 • elnaz ????:

  سلام لطفا به من کمک کنید من ۱۸سالمه خود ارضایی میکنم داغونم بعد هربار که این کارو میکنم قصد خود کشی میکنم دادو بیداد میکنم از خودم بدم میاد خود زنی میکنم داغونم سعی میکنم ترکش کنم نمیشه کمکم کنید چیکار باید بکنم چطوری باید ازش راحت بشم میخوام نباشه میخوام مثل بقیه باشم آدم باشم لطفا کمکم مکنید

 • elnaz ????:

  من دیدگاهمو نوشتم چرا رو صفحه نیستش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • به دخت ????:

   سلام الناز جان
   سوال شما برای خانم دکتر ارسال شده و به محض آمدن جوابش منتشر میشه
   سوالتون هم با ویرایش همون موقع منتشر میشه

  • elnaz ????:

   مرسی

 • elnaz ????:

  من دیدگاهم الان رو صفحه بو د ولی دیگه نیست چذا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی جوابش میادش بس

 • به دخت ????:

  سلام الناز جان
  جواب سوالت به ایمیلت ارسال شد.

  • elnaz ????:

   به کدوم آدرسم فرستادیددو تا آدرس دادم

 • elnaz ????:

  جواب من به ایمیلم نیومده مگه نگفتین فرستادین نیست هیچی نیست باشمام

  • یاسی ????:

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمته خانوم دکتر
   سواله من این هست….

   • به دخت ????:

    سلام یاسی جان
    برای رسیدن به جواب این قبیل سوالها کافیه یه سرچی در اینترنت داشته باشی .

 • elnaz ????:

  تو رو خدا لطفا

 • به دخت ????:

  سلام الناز جان
  پاسخ به همون ایمیلی که اولش دو تا elnaz elnaz داده بودی ارسال شد.
  این ایمیلی که دادی اولش با www شروع میشه هیچ ایمیلی اینجوری نیست بلکه این طرز نوشتن آدرس سایت رو نشون میده. به هر حال ما به همون ایمیل جدید دوباره ارسال می کنیم اگه ارسال نشد دیگه واقعا شرمنده ایم.

 • مهدیه ????:

  سلام لطفا کمکم کنید من ۲ ماه نامزد بودم اما جدا شدیم تو آخرین بار بعد از نزدیکی سطحی که داشتم فرداش خونریزی داشتم اما عجیب غریب بود و فقط وقتی دستشویی میرفتم خونریزی داشتم تا ۱۰ روز همین جوری بود میترسم بکارتم پاره شده باشه اصلا دوست ندارم برم دکتر در ضمن من ۱۰ روز قبلش قرص اورزانس خوردم دیگه اون ماه هم پریود نشدم اما ۲ تا دوره بعدش مرتب بود من چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید.

 • به دخت ????:

  سلام مهدیه جان
  پاسخ خانم دکتر:
  دوست عزیز سلام
  برای این که مطمئن باشی باید بری معاینه
  این طوری که توضیح دادی ممکنه که ابتدای واژن خراشیده شده باشه و پرده بکارت هم سالم باشه اما بدون معاینه کسی نمی تونه نظر قاطع بده
  دکتر شریفه جعفری

 • من که فقط یبار … .

 • نا شناسسسس ????:

  سلام

  بعد ۵ ساعت متوجه شدم از واژن به اندازه ی یک سکه خون دیدم و تا ۴ روز ، روزی۲ بار تکرار می شد
  توی یک روز هم زیاد بود
  از آن روز تا به حال ۱۷ روز می گذرد و از دوره قاعدگی ۴ روز هم گذشته
  می خواستم بدونم مشکلی از لحاظ بارداری یا بکارت دارم یا ندارم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • به دخت ????:

  سلام ناشناس جان
  یه سوال ، واقعا این مسئله به بکارت و بارداری چه ربطی داره؟

 • bahar ????:

  سلام ترا خداجواب سوالمو زود به ایمیلم بفرستید دیگه دارم دیوانه میشم ….

 • به دخت ????:

  سلام بهار جان
  جواب سوال به ایمیلت ارسال شد

  • bahar ????:

   ممنونم ازتون مرسی که کمکم کردید یه سوال دیگه ام داشتم که فرستادم اگه اونم بهم جواب بدید ممنو میشم ازتون

 • bahar ????:

  ببخشید من یکبار به پزشک ماما مراجعه کردم ولی اون فقط گفت که تو پرده نداری وهیچی دیگه نگفت وهمسرم هم باهام بودوگفت پس چی شد ؟نمیدونم دقیق به دکتر چی بگم که کامل به همسرم توضیح بده؟؟؟؟؟؟

 • چیترا ????:

  باسلام.من موقع نامزدی به خاطر پریودم نتونستم برم دکتر وبعدها هم همسرم گفت که نیازی نیست.چند روز پیش که رفتیم خونه خودمون وبا شوهرم نزدیکی داشتم هیچ خونی مشاهده نکردم وفقط دردوسوزش داشتم.میخوام بدونم این به معنی این هستش که قبلا پرده نداشتم؟؟؟؟؟خواهش میکنم جوابمو زود بدین اگه میشه.بعدازاون شب هم به طور مداوم سرگیجه دارم

 • ساناز ????:

  با سلام.میخاستم بدونم که در دوران کودکی امکان داره که پرده بکارت از طریق رابطه پاره بشه؟ در صورتی که هیچ درد و خونریزی هم ایجاد نشه؟

 • صفا ????:

  ۲۴ ساعت از مقاربت گذشته و دچار خونریزی شدید بشه آدم. دکتر لطفا راهنمایی ام کنید اگه این خونریزی بدون درد و سوزش باشه و نزدیک دوره هم باشه چه کار باید کرد؟(رنگش روشن تر از خون قاعدگیه)

 • سارا ????:

  سلام میشه به منم کمک کنین خیلی ناراحتم :( منم از بیمارای خ.ا ام منم از اوناییم که ناخواسته از ۶ سالگی شروع کردم و هیچ وقت نتونستم ترک کنم اما الان که ۴ماه نامزد کردم دیگه راحت ترکش کردم هیچ دقت چیزی داخل نکردم یعنی گواهی سلامت بهم نمیدن؟ چی کار کنم؟ :(((

 • به دخت ????:

  سلام سارا جان
  وقتی چیزی داخل نشده چرا باید آسیب ببینه؟

 • آیدا ????:

  سلام.من امروز رفتم دکتر گفت پردت حلقویه اما سالمه ولی گشاد شده یعنی چی؟یعنی بخوام ازدواج کنم معلوم.میشه؟

  • به دخت ????:

   سلام آیداجان
   شما که پیش دکتر رفتید چرا سوالاتت رو نپرسیدی؟
   وقتی میگه سالمی یعنی مشکلی نداری .
   نگران نباش.

  • به دخت ????:

   سلام آیداجان
   وقتی پزشک به شما میگه سالمی یعنی مشکلی نداری .
   نگران نباش.

 • آیدا ????:

  من الان ۷ماه با نامزدم بهم زدم و امروز رفتم دکتر واقعن میترسیدم برم.موقع نزدیکیم خونی ندیدیم فقط یه لکه خون تو ادرارم.بود همین.من چه مشکلی دارم

 • آیدا ????:

  توروخدا بهم بگین بدجور ناراحتممممم.افسردگی گرفتم بخدا

 • raha ????:

  سلام من ۲۱سالمه پریود نا منظم داشتم سونوگرافی دادم گفتن پلی کیستیک دارم آمپول پروژسترون زدم که پریود شم ولی ۱۴روز گذشته نشدم چیکار کنم؟؟؟؟اینم ایمیلنهbaby.naaaz2@yahoo.com

  • به دخت ????:

   سلام رها جان
   پاسخ خانم دکتر:
   با دکترت تماس بگیر داروی دیگری را تجویز خواهد کرد نگران نشو
   دکترجعفری

 • آیدا ????:

  سلام ممنونم.فقط برام سوال بود گشادیش چیه ؟
  برمی گرده؟
  امکان داره سیستم بدنم باشه؟

 • آیدا ????:

  من دوتا دکتر رفتم هر دو گفتن سالمم.اما گشاد.یعنی چی؟

 • آیدا ????:

  دکتر خیالم راحت باشه؟

 • زری ????:

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از سایت خوبتون
  سوال من اینه که, چند وقت پیش عادت استمنا رو داشتم اما اخرین بار چند قطره خون دیدم. اون روز تقریبا روز آخر پریودم بود میخواستم بپرسم بدون دخول امکان پارگی پرده هست؟ هیچ تماسی با پرده نبوده.
  این فکر کم کم داره دیوونه م میکنه. بعضی سایتا میگن که اصلا امکان نداره…
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین دکتر

 • azin ????:

  سلام من ۵روزپیش برای اولین بار …..

  • به دخت ????:

   سلام خانم آذین
   جواب خانم دکتر برای شما ایمیل شد

 • azin ????:

  سلام چیزی به من ایمیل نشده جوابموبدید لطفا elena_mini80

  • به دخت ????:

   سلام آذین جان
   پاسخ شما مجددا ارسال شد

 • نازنین ????:

  سلام من پرده ام سالمه دکتر هم گفته ضخیم هستش ولی دیروز که پریود شدم بعد از چند ساعتی رفتم دستشویی نشسته بودم که عطسه کردم خیلی هم بم فشار اومد دردم هم بیشتر شد بعد بلافاصه خون اومد البته من هم پریود بودم الان نمیدونم که پرده ام آسیب دیده یا نه تورو بخدا زود بم جواب بدید خواهش می کنم

  • به دخت ????:

   سلام نازنین جان
   پاسخ خانم دکتر
   ممکن است مشکلی نباشد و احتمال هم دارد که دهانه رحم خراش کوجک داشته باشد. بهتر است معاینه شوی و درمان مناسب بگیری و یا این که خاطر جمع شوی که همه چیز خوبه

 • نازنین ????:

  سلام واقعا از شما ممنونم که جواب بنده را دادید فقط یه چیزی من خودم قارچ دارم و دکتر هم برام قرص و ژل نو شته بود
  حالا یعنی من پرده ام سالمه چون من به همسرم که الان تو عقد هستیم گفته بود که یه ماه پیش رفتم معاینه کردم و اینکه پرده ی من سالمه

 • گلی ????:

  سلام من …داشتیم.قبل از به دکتر زنان مراجعه کردم و گفت پرده من از نوع بسیاز ضخیم است و احتمال داره که با دخول پار نشه و باید با دستگاه پاره بشه.اما با …به خونریزی شدید همراه با درد شدید داشتم.خونریزی به صورت لخته های تیره رنگ بود.
  تا ۳ ۴ روز هم لکه بینی داشتم.خواستم بدونم پرده پاره شده یا به یکی دیگه از اندامهای تناسلیم اسیب وارد شده.ممنون میشم جواب بدین.خیلی نگرانم

 • nastaran ????:

  سلام خسته نباشید.من یک ماهه ازدواج کردم… خون ریزی کمی داشتم ولی از اون روز ب بعدسوزش وخارش شدید دارم توروخداجوابموبدین ضروریه..ممنون

  • به دخت ????:

   سلام نسترن جان
   پاسخ خانم دکتر
   ممکن است به دنبال نزدیکی کمی خراش ایجاد شده باشد که اگر ادامه داشته باشد به دکتر مراجعه کرده و معاینه شوید تا دقیقا مشخص شود در این صورت باید هنگام نزدیکی مواظب باشی به ان قسمت فشاری وارد نشود تا بهبودی کامل به دست اوری

 • Goli ????:

  سلام من چند وقت پیش با نامزدم …مقداری خونریزی داشتم و بعد از اینکه به دو دکتر مراجعه کردم نظر انها این بود که من سالم هستم، و پرده ام از نوع دیوانه دار است ،ایا اشتباهی صورت گرفته؟ در غیر این صورت خونریزی ناشئ از چه چیزی بوده؟
  لطفا یک توضیحی راجع به این نوع پرده هم بنویسید چون من شنیده ام که میگن خونریزی وحشتناکی داره و بسیار میترسم

 • یه دختر ????:

  سلام من ۱۵سال دارم من مقداری لخته خون به همراه ترشح دیدم که رنگ آن قرمز وقهوهای بود بدون هیچ دردی آیا آسیبی به پردهام رسیده

 • نفس ????:

  سلام میخواستم بدونم اینکه بعد از پاره شدن پرده بکارت تا یک هفته غذاهای سرد و سرکه و ترشی جات نباید خورد چقدر صحت داره ؟؟
  ممنونم ازتون

آخرین مطالب
آخرین اخبار