شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

حلیم بادمجان مخصوص سفره ی افطار

حلیم بادمجان یک غذای خوشمزه و محبوب در میان ایرانیان است که از آن مخصوصا  برای وعده‌ی افطاری در ماه مبارک رمضان بسیار استقبال می‌شود.

halim (1)

 

 

مواد لازم:

بادمجان: نیم کیلو

گوشت گردن: ۲۵۰ گرم

عدس : ۱۵۰ گرم

کشک: ۳۰۰ گرم

نمک، فلفل و زردچوبه: به مقدار لازم

پیاز داغ: به مقدار لازم

نعناع داغ و سیر داغ: به مقدار لازم

گردو برای تزیین: به دلخواه

 

طرز تهیه

ابتدا پوست بادمجان را می گیریم، سپس به بادمجان های پوست کنده شده نمک می زنیم و می گذاریم تا آبش خوب برود. سپس در حرارت بسیار ملایم، آهسته آهسته سرخ می کنیم.  

زمانی که در حال سرخ کردن بادمجان ها هستید، ۱۵۰ گرم عدس را با نیم کیلو گوشت می گذارید تا خوب پخته شود اما اول باید چربی گوشت را خوب خوب پاک کنید. وقتی گوشت و عدس خوب پخته شد، عدس و گوشت پخته شده را با بادمجان های سرخ شده مخلوط می کنیم و با هم می کوبیم. وقتی خوب کوبیدیم، می گذاریم در دمای ملایم تا گرمای خود را حفظ کند.

تزیین :

برای تزیین حلیم بادمجان به ۳۰۰ گرم کشک و پیاز داغ، سیرداغ و همچنین مغز گردوی خردشده نیاز داریم. می توانیم پیاز داغ و سیرداغ را با نعنا داغ مخلوط کرده و با مغز گردو روی کشکی که روی حلیم بادمجان

 ریخته ایم، بریزیم تا طعم آن را لذیذ تر و قیافه اش را بهتر کند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs