دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

ثبت ازدواج بدون ارائه آزمایش ژنتیک در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده بین این سازمان و سازمان ثبت و اسناد استان، ازدواج‌های بدون ارائه آزمایش ژنتیک ممنوع شد.

به گزار به دخت به نقل از تسنیم، سید علی‌رضا موسوی‌امجد اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد با هدف کاهش معلولیت‌ها اجرا شده و به نوعی یک طرح ابتکاری مختص به این استان است.

وی دلیل بسیاری از معلولیت‌ها در این استان را عدم آگاهی مردم نسبت به مسئله پیشگیری و راه‌های آن دانست و افزود: طرح‌های مختلفی از بدو تولید نوزاد در سازمان بهزیستی برای پیش‌گیری از معلولیت‌ها وجود دارد که در صورت توجه و انجام این موارد معلولیت‌ها به کمترین حد خود می‌رسد.

موسوی‌امجد خواستار همکاری و تعامل رسانه‌ها در زمینه کاهش آسیب‌ها و معلولیت‌ها شد و گفت: در صورت استقبال و آشنایی مردم از مراکز خدمات دهی سازمان بهزیستی شاهد بهبود روند موجود در این استان هستیم.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح‌های غربالگری شنوایی در بیمارستان‌های دارای بخش زنان و زایمان راه‌اندازی شده و همچنین طرح‌های مختلف دیگری از جمله تنبلی چشم برای کودکان انجام می‌شود که انتظار می‌رود خانواده‌ها در دوره کودکی فرزندان خود برای انجام این موارد به مراکز پیش بینی شده مراجعه کنند.

موسوی‌امجد با تاکید بر اینکه افزایش مددجویان سازمان بهزیستی افتخار نیست خاطرنشان کرد: ۶ هزار معلول پشت نوبتی در این استان داریم که به دلیل کمبود اعتبار امکان تحت پوشش قرار دادن آنان نیست و البته وقتی معلولی وجود دارد راهی جز خدمات دهی نداریم.

وی نگاه برخی افراد نسبت به بهزیستی در زمینه توزیع پول به نیازمندان را غلط دانست و افزود: سازمان بهزیستی یک دستگاه تخصصی با هدف توانمندسازی برخی افراد خاص در بخش‌های مختلف شامل فکری و حرکتی بوده و بخشی از فعالیت‌ این سازمان کمک به معلولان است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs