سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

ایران پیشتاز برابری جنسیتی در امر آموزش در منطقه است

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست […]

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به حضور حداکثری زنان در آموزش عالی کشور، گفت: ایران پیشتاز برابری جنسیتی در امر آموزش در منطقه است.
به گزارش به دخت به نقل از فارس، لیلا فلاحتی گفت: از حدود سال ۲۰۰۰ یونسکو یک برنامه جهانی در مورد آموزش، با عنوان «آموزش برای همه» داشت که در این برنامه بسیاری از کشورها بر اساس ۶ هدف در نظر گرفته شده متعهد شدند در حوزه‌های آموزش به لحاظ کیفیت، کمیت و همچنین تضمین برابری جنسیتی تلاش‌های مختلفی داشته باشند.
وی ادامه داد: گزارش سال ۲۰۱۵ این اجلاس زیر منطقه‌ای، در ایران رونمایی شد که کشورهای ایران، تاجیکستان و افغانستان و پاکستان در آن مشارکت داشتند و در این اجلاس ذیل ۶ هدف «آموزش برای همه»، این کشورها گزارشی از دستاوردها، تجارب و چالش‌ها ارائه می‌دادند.

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری افزود: ایران هم در بخش‌های مختلفی گزارش خود را ارائه داد که یکی از بخش‌های آن بحث برابری جنسیتی در حوزه آموزش بود که ما دستاوردهای جمهوری اسلامی را در این حوزه معرفی کردیم.
فلاحتی تصریح کرد: نکته مهمی که در این نشست کاملا قابل اعتنا بود این بود که به لحاظ مقایسه منطقه‌ای، ایران پیشتاز برابری جنسیتی در امر آموزش است و بررسی‌ها و آمارها نشان می‌دهد ما پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه داشته‌ایم و نرخ حضور زنان در زمینه آموزش ۴ برابر شده است.
وی افزود: ما نشان دادیم که از طریق قانونگذاری و فرهنگ‌سازی برابری جنسیتی را در حوزه آموزش افزایش داده‌ایم که در حوزه دبستان و ابتدایی بسیار چشمگیر بوده است و در بخش آموزش عالی نیز حدود یک دهه است که حضور حداکثری زنان را نسبت به مردان در بخش دولتی شاهد هستیم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs