جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

انتقال دختران «اعظم» به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست

مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر ۲ دختر “اعظم” که مورد آزار و شکنجه همسر معتادش قرار گرفته بود، به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست منتقل شدند.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، فرشته سلجوقی درباره پرونده “اعظم” زن ۳۰ساله‌ای که به همراه ۲ دخترش ۲۱ روز بدون آب و غذا در خانه حبس شده و مورد خشونت، آزار و شکنجه همسر معتادش قرار گرفته بود، گفت: پس از اطلاع از پرونده این زن و دو دختر ۸ و ۵ساله‌اش که مورد آزار و اذیت و خشونت همسر معتادش قرار گرفته بودند، به‌دستور استاندار خراسان‌رضوی این پرونده را پیگیری کردیم؛ در حال حاضر این ۲ دختر به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست منتقل شدند.

او گفت: خوشبختانه اداره‌کل بهزیستی استان در اجرای منویات استانداری و درمان همسر و فرزندان خشونت دیده تلاش زیادی داشته و روند پیگیری پرونده این خانواده به اطلاع معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز اعلام خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی تأکید کرد: بانوانی از “موسسه زنان حقوقدان سورا ” که رسالت اصلی‌شان حمایت از زنان و کودکان مظلوم و ستمدیده است، به‌عنوان یک تشکل غیردولتی، دادرسی و دفاع از این پرونده را برعهده گرفته‌اند.

او در ادامه گفت: توصیه و تاکید می‌شود که خانواده‌ها قبل از ازدواج، نسبت به زوج و یا زوجه تحقیقات کاملی درباره عادات، رفتار و ابتلا هر یک از طرفین به بیماری‌های روحی و روانی انجام دهند.

سلجوقی گفت: قانون حمایت از خانواده بر این موضوع تاکید دارد و دستگاه‌های مربوطه نیز باید پاسخگوی استعلام‌های دفاتر ازدواج باشند البته در این میان نقش دستگاه‌های دولتی و نهادهای مدنی در پاسخگویی، آگاه‌سازی و آموزش به خانواده‌ها تعیین‌کننده است تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی در کشور نباشیم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs