پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

اقدام جدید فرانسه برای محدود کردن زنان مسلمان

شهرداری شهر سیسکو در شمال جزیره کرس فرانسه پوشش شنای اسلامی موسوم به «بورکینی» برای زنان مسلمان را درپی مشاجره شدید ناشی از تصویربرداری یک گردشگر از زنان مسلمان ممنوع کرد.

به گزارش به دخت به نقل از العالم، روسیا الیوم این مشاجره پس از اقدام یک گردشگر در تصویربرداری از پوشش زنان مسلمان در ساحل روی داد. مشاجره و درگیری شدید بین تعدادی از جوانان و خانواده های مغربی تبار مسلمان در ساحل نزدیک شهرک سیسکو روی داد.


بورکینی پوششی است که همه بدن به جز صورت، کف دستها و پاها را می‌پوشاند تا حجاب اسلامی برای زنان مسلمانی که علاقمند شنا هستند، فراهم شود.
در این مشاجره شدید چند ساعته، سه خودرو در آتش سوخت و پنج نفر از جمله یک زن باردار زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.
نیروهای ضد شورش فرانسه برای کنترل اوضاع فراخوانده شدند.
تنش تا روز یکشنبه با تجمع نژادپرستانه حدود ۵۰۰ نفر در یک شهر نزدیک باستیا و تلاش آنها برای یورش به منطقه مسکونی مهاجر نشین ادامه یافت اما در نهایت، پلیس اوضاع را به کنترل درآورد.
حوادث مشابهی در جزیره کرس روی داده است و یک نمازخانه نیز پیش از این ماجرا تخریب شد.
۳ شهر ساحلی فرانسه، به بهانه جلوگیری از درگیری و تنش، این نوع پوشش زنان مسلمان را ممنوع اعلام کرده است و با وجود تصمیم جمعیت های اسلامی فرانسوی برای اعتراض به این موضوع در دادگاه عالی پاریس، برخی مسؤولان فرانسه از این محدودیتهای اعمال شده علیه زنان مسلمان استقبال کرده اند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs