چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

اشاعه فرهنگ ساده زیستی در جامعه از اصلی ترین رسالت های زنان است

زنان با توجه به اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و بر نیم دیگر هم اثرگذارند نقش های مهمی را ایفا میکنند و ترویج فرهنگ ساده زیستی یکی از مهم ترین و اصلی ترین رسالت هایی است که بر دوش زنان است.

به گزارش به دخت به نقل از زنان خبر، نقش زنان همیشه و همواره بی‌بدیل بوده است و در هر برهه حساسیت‌های خاص خود را داشته‌ است که با درک به‌موقع و صحیح موقعیت و اقتضائات زمان و در صورت داشتن بصیرت و ذکاوت کافی می‌توان آن را تشخیص داد و به آن عمل کرد. همان‌گونه که اسوه‌های بی‌بدیل ما بانوان عصمت و بصیرت حضرت خدیجه کبری(س)، حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت زینب کبری(س) و حضرت فاطمه معصومه(س) و… در نهایت پاکی و معرفت با درک صحیح اقتضائات زمان و وظیفه شرعی و الهی خود در پی پاسداری و حمایت و اطاعت از ولایت امر زمان خود تا پای جان ایستادند و با دلدادگی و ایمان و افتخار نام خود را در دل تاریخ جاودانه ساختند، ما نیز باید تکلیف خود را به‌درستی انجام دهیم.
بدین منظور، درک استراتژی دشمن در مقیاس جهانی و راهبردهایش در عرصه داخلی به‌همراه شناخت عوامل و نیروهای پیاده نظام در درون کشور از وظایف اولیه و دائم همه ماست و همواره مقام معظم رهبری در سخنانشان به موضوع تهاجم فرهنگی و نفوذ دشمن تأکید کرده‌اند.
درک مسائل مهم زنان با اولویت‌های واقعی و نه‌ساختگی نیز باید در رأس دغدغه‌های ما باشد تا بتوانیم بدون اشتباه و جابه‌جایی اولویت‌ها، نیازها و مسائل اصلی و فرعی زنان را شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.
با توجه به اینکه بیش از ۸ هزار نفر از کارمندان سازمان را بانوان تشکیل می‌دهند و نقش کلیدی و مؤثر در امر پژوهش، تولید، برنامه‌سازی و… دارند، اهتمام و توجه ویژه به مسائل زنان سازمان از اولویت‌های دفتر امور بانوان است و البته برنامه‌های متعددی از گذشته تاکنون در دفتر امور بانوان در امر آموزش، فرهنگ‌سازی، رفاه و حل مشکلات بانوان صورت گرفته‌است.
از سوی دیگر، درباره نقش زنان در اقتصاد مقاومتی باید گفت که زنان با توجه به اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و بر نیم دیگر هم اثرگذارند، نقشی بسیار مؤثر و کلیدی در عرصه اقتصاد مقاومتی هم در حوزه مسائل مربوط به اشتغال و هم در حوزه خانواده به عهده دارند.
با توجه به اینکه رسالت رسانه‌ملی به‌ویژه در بحث آموزش و تشویق و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و از طریق برنامه‌سازی‌های سازمان صورت می‌گیرد، در حوزه خانواده هم انتخاب سبد خانوار و فرهنگ ساده‌زیستی، پرهیز از اسراف و اشرافی‌گری و ترویج حمایت از تولیدات داخلی، بیانگر نقش مهم زنان در این امر مهم است.
در خاتمه در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته و به دو میلاد در ابتدا و انتهای سال متیمن و متبرک شده، با همکاری و همدلی همه همکاران بتوانیم برای پیشبرد اهداف رسانه و وظایف دینی و ملی خود گام برداریم و زمینه‌های شکل‌گیری جامعه توحیدی را بیش از پیش فراهم کنیم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs