چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

آموزش “حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی” به دختران دبیرستانی در سال تحصیلی جدید

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طرح آموزش حقوق و مسئولیت‏های فردی، خانوادگی و اجتماعی به دانش آموزان دختر متوسطه‏ دوم، اولیای دانش آموزان و مربیان مدارس در سال تحصیلی جدید به صورت ملی اجرایی می‌شود.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، اطهره نژادی افزود: طرح آموزش حقوق و مسئولیت‏‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی به دانش آموزان متوسطه‏ دوم با توجه به اطلس وضعیت زنان در استان‌هایی که بیشترین مسائل را مربوط به زنان و خانواده دارند و نه فقط بر اساس اولویت‌های معاونت امور زنان و خانواده بلکه به تشخیص وزارت آموزش و پرورش اجرا شده است.

اطهره نژادی

وی در ادامه گفت: اگر ما امروز با مساله تحکیم بنیان خانواده در جامعه چالش‌هایی داریم و یا اگر در جامعه حقوق همدیگر را رعایت و به درستی رفتار نمی‌کنیم به علت ناآشنایی از حقوق و مسوولیت‌هایمان است. این موضوع یکی از بزرگترین مشکلاتی جامعه ایران است .

به گفته نژادی، انسان‌ها معمولاً با حق خودشان آشنا هستند اما با تکلیف‌شان آشنایی ندارد و این موضوع یکی از دلایل فروپاشی خانواده‌‏ها و نابود شدن ارتباطات اجتماعی است.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: با توجه به اینکه بسیاری از نکات تربیتی در مدارس به دانش آموزان تعلیم داده می‌شود بنابراین بهترین دستگاه برای آموزش حقوق فردی و اجتماعی افراد، آموزش و پرورش است. این آموزش مختص دختران دانش آموز نیست و اولیای دانش‌آموزان و مربیان مدارس هم در این دوره‌ها شرکت کردند تا همه افراد هم به حقوق و هم با مسئولیت‌هایشان آگاه شوند و این مساله به طور قطع به افزایش تاب‌آوری اجتماعی کمک می‌کند.

وی اهداف کیفی این طرح را ارتقا و آگاهی دانش‌آموزان و والدین مدارس با حقوق شهروندی، حقوق و تکالیف فردی، خانوادگی و اجتماعی ، توسعه‏ اخلاق و روابط اخلاقی و افزایش همدلی و همبستگی اجتماعی و اخلاقی بین اعضای جامعه دانست و اظهارکرد: این طرح تقویت‌ مهارت‏‌های موثر در دانش آموزان جهت مسئولیت‌پذیری، احقاق حقوق مدنی و مشارکت آگاهانه برای حضور در عرصه‏‌های مختلف خانوادگی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، چرا که اگر دانش‌آموزی به حق و تکلیف خود چه در حوزه‏ حقوق شهروندی، حقوق تکالیف فردی و اجتماعی آگاه باشد هم می‏‌تواند از جامعه مطالبه داشته باشد و هم می‌داند که به همان نسبت خودش هم در جامعه مسئول است و باید کمک کند.

نژادی در پایان گفت: این طرح به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش در استان‌های آذربایجان غربی، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمان، گیلان، مرکزی و هرمزگان برگزار شد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs