۸۰ درصد شرکت‌کنندگان دوسالانه نگارگری زنان هستند

۹۵۸ اثر از ۴۵۸ هنرمند به دبیرخانه دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران رسید.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا با پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران، انتخاب اولیه آثار رسیده به دبیرخانه توسط هیات انتخاب انجام می‌شود.

در رشته نقاشی ایرانی ۳۵۹ اثر، در رشته تذهب ۲۰۴ اثر، در رشته تشعیر ۶۸ اثر، در رشته گل و مرغ ۲۳۰ اثر، در رشته طراحی سیاه‌قلم ۶۲ اثر و پرتره‌سازی به شیوه نگارگری ۳۵ اثر به دبیرخانه دوسالانه رسیده است و هیأت انتخاب شامل محمدباقر آقامیری، اردشیر مجرد تاکستانی، مجید مهرگان، مهرداد خطایی، امیر طهماسبی، حسینعلی ماچیانی، محمدرضا هنرور و عبدالله محرمی، آثار نهایی را برای نمایشگاه دوسالانه انتخاب می‌کنند.

بیشتر شرکت‌کنندگان دهمین دوسالانه نگارگری یعنی حدود ۸۰ درصد، زنان هستند و از بین ۴۵۸ شرکت‌کننده در دوسالانه، ۳۶۲ نفر زن و ۹۶ نفر مرد هستند. همچنین شرکت‌کنندگان شهرستانی با ۲۴۱ نفر بیشتر از شرکت‌کنندگان تهرانی با تعداد ۲۱۷ نفر است.

دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران در بخش مسابقه، همایش علمی و تجلیل از پیشکسوتان نگارگری ایران اواخر آذر و اوایل دی ماه امسال برگزار می‌شود که بخش مسابقه در گرایش‌های نگارگری، گل و مرغ، تذهیب، تشعیر، طراحی سیاه‌قلم و پرتره‌سازی به شیوه نگارگری و پرداز با موضوع آزاد است و همایش علمی دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران در دو بخش مقالات علمی با محوریت تاثیر مدارس صنایع قدیمه و موزه هنرهای ملی در نگارگری معاصر و نشست های تخصصی و سخنرانی استادان و متخصصان با موضوع نگارگری ایران برگزار خواهد شد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده