سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

۲۴۴ زن در میان جان‌باختگان سوءمصرف مواد مخدر

بر اساس اعلام پزشکی قانونی کشور از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۲۲۷۴ نفر به علت سوءمصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش به دخت به نقل از فارس، در نه ماهه سال جاری دو هزار و ۲۷۴ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات دو هزار و ۲۶۵ نفر بود، چهار دهم درصد افزایش یافته است.

در نه ماهه سال جاری دو هزار و ۳۰ مرد و ۲۴۴ زن بر اثر سوءمصرف مواد در کشور جان باختند در حالیکه در مدت مشابه سال قبل آمار مردان فوت شده بر اثر اعتیاد دو هزار و ۳۶ و تعداد زنان ۲۲۹ نفر بود.

بر اساس این گزارش در نه ماهه امسال استان های تهران با ۵۸۰، خراسان رضوی با ۲۳۸ و فارس با ۱۶۹ فوتی بیشترین و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با هفت، آذربایجان غربی با ۱۰ و بوشهر با ۱۱ فوتی کمترین آمار تلفات ناشی از سوءمصرف مواد را داشته اند.

در این مدت از کل تلفات سوءمصرف مواد یکهزار و ۲۶۶ نفر(یکهزار و ۱۳۶ مرد و ۱۳۰ زن) به دلیل مسمومیت حاد، ۶۷۲ نفر (۵۹۵ مرد و ۷۷ زن) به دلیلی عوارض ناشی از مصرف طولانی مدت و ۳۳۶ نفر( ۲۹۹ مرد و ۳۷ زن) تحت تأثیر مصرف روانگردان‌ها جان خود را از دست داده اند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد