وصول چک ۱۰۰ هزار دلاری پس از ۱۶ سال بی خانمانی زن آمریکایی

«واندا ویتر»(Wanda Witter)، زن ۸۰ ساله آمریکایی که برای سال‌ها بی‌خانمان بوده است، نبردی طولانی مدت را برای اثبات طلب ۱۰۰ هزار دلاریش از سازمان تامین اجتماعی ایالات متحده آمریکا به راه انداخته است.

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم به نقل از واشنگتن‌پست، هیچ کس «واندا» را باور نداشت، باور نداشتند که او ۱۰۰ هزار دلار از تامین اجتماعی طلب‌  دارد تا زمانی که یک نفر دست او را گرفت.

«واندا ویتر» یک زن بی‌خانمان در واشنگتن دی‌سی آمریکا بود که به همه گفت که به دنبال وصول یک چک ۱۰۰ هزار دلاری از سازمان امنیت اجتماعی آمریکا است؛ طلبی که بعد از ۱۶ سال زندگی در خیابان در نهایت ثابت شد.

«واندا» ۸۰ ساله بیش از یک دهه را با سه چمدان وسیله در نزدیکی یکی از شعبه‌های فست‌فود مک‌دونالد در حالی به صبح رساند که برای کسانی که مشتاق شنیدن سرگذشتش بودند از بی‌عدالتی سیستم قضایی آمریکا و شرح چگونگی و چرایی طلبش از تامین اجتماعی آمریکا گفت.

خانم «ویتر» مادر ۴ فرزند در مصاحبه با واشنگتن‌پست می‌گوید:”آنها فکر می‌کردند من دیوانه‌ام؛ می‌گفتند دیوانه‌ام تا از شر چمدان‌هایم خلاص شوند”.

اما روزهای تلخ‌تر از زهر این زن ۸۰ ساله به کمک «جولی ترنر»(Julie Turner) که یک مددکار اجتماعی بود و وکالت وی را برعهده گرفت پایان یافت.

اما نبرد طولانی «واندا» از زمانی آغاز شد که از کارش به عنوان یک تایپیست در «کورنینگ»(Corning) اخراج شد و مجبور شد برای زندگی با دخترش به کلرادو مهاجرت کند.

او در کلاس‌های حقوقی یک کالج محلی شرکت کرد و سه سال بعد فارغ‌التحصیل شد؛ اما او موفق نشد که کارش را به عنوان مشاور حقوقی در واشنگتن‌دی‌سی آغاز کند.

در این بین چک‌های تامین اجتماعی در وجه وی و در بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ با ارقامی اشتباه به دستش می‌رسید که این موضوع باعث شد وی آن را باطل کرده و پس بفرستد و مصمم به حل این مسئله شود.

زمانی که او چک‌ها را پس فرستاد به یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها نقل مکان کرد و از کمک دخترش امتناع کرد.

او سپس تلاش‌هایش را برای دریافت چک‌هایی که بازپس فرستاده بود شروع کرد؛ وی حتی برای ادعاهایی که داشت به مشاوره روانی فرستاده شد.ولی او به گفتن حقیقت اصرار داشت و تامین اجتماعی را بدهکار می‌دانست.

تلاش‌های «واندا» با پذیرفتن وکالتش از سوی «ترنر» در ژوئن سال جاری(۲۰۱۶)، به نتیجه رسید و او اولین چک خود را به مبلغ ۹۹۹ دلار(حداکثر مبلغی که تامین اجتماعی می‌تواند چک بکشد) دریافت کرد؛ اما این پایان کار وی نبود و مشکلات به اینجا ختم نمیشد.

در حالی که او منتظر چک‌های بعدی تامین اجتماعی بود با ضربه صندلی یک مرد بی‌خانمان که وسایل زن دیگری را زیر و رو می‌کرد و با مخالفت «واندا» مواجه شده بود از ناحیه صورت مجروح شد.سرانجام اولین چک پرداختی در وجه وی به دستش رسیده و او به آپارتمانش با اجاره ماهیانه ۵۰۰ دلار نقل مکان کرده است.

به نوشته واشنگتن‌پست این فقط بخشی از مشکلات بی‌خانمان‌های واشنگتن‌دی‌سی است.

/انتهای متن/

 

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده