هشدار پلیس فتا به بانوان درباره شبکه‌های اجتماعی

0

شبکه‌های اجتماعی مجازی با راهبرد مشخص و با هدف یکسان سازی فرهنگی به عنوان خطری خاموش در کمین بانوان ایران زمین محسوب می شود.

به گزارش به دخت به نقل از مشرق، سرهنگ حبیب‌الله رجبلی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: از ویژگی‌های جامعه ایرانی، ارزشی و دینی بودن آن است، این موضوع برخواسته از ریشه و اساس تاریخی با فرهنگ بسیار غنی بوده و ارزش انسان به عنوان موجودی محوری در جهان امروزی بی بدیل است و همین انسان فضاهای مجازی را ایجاد کرده و آن را مدیریت می‌کند.

وی افزود: زن در جامعه ایرانی از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار بوده و پاکدامنی و نجابت زن در جامعه ایرانی خواسته تمام افراد است.

سرهنگ رجبلی تاکید کرد: شبکه‌های اجتماعی مجازی با راهبرد مشخص و با هدف یکسان سازی فرهنگی و ایجاد بحران هویت در جوانان در حال شکل‌دهی اجتماعاتی مجازی است که آثار و تبعات و آسیب‌های جدی آن در دنیای واقعی، نمود عینی می‌یابد.

وی اضافه کرد: طبق نظر آنان، زن به عنوان یکی از اهداف در جنگ نرم می‌بایست به عنوان کالا در خدمت آنان قرار گیرد، لذا بمباران اطلاعاتی آن هم بصورت خزنده و خطرناک سعی در سوء استفاده از این قشر را دارد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: کاربران ایرانی نیز بدون اطلاع از نحوه تنظیمات حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات، با ارزش‌ترین اطلاعات و خصوصی‌ترین تصاویر را بدون رعایت کمترین اصول عرفی و اخلاقی در این شبکه‌ها منتشر کرده و لذا بیش از سایر کاربران در جهان آسیب‌پذیر بوده و در معرض سوء استفاده مجرمان اینترنتی قرار می‌گیرند.

سرهنگ رجبلی گفت: در صورتی که این تصاویر در اختیار مجرمین قرار گیرد بدون شک برای یک دختر و زن ایرانی می‌تواند تبعات سنگین روحی و اخلاقی و حیثیتی را به دنبال داشته باشد و لذا به شبکه‌های اجتماعی که ادعای محرمانگی اطلاعات را می‌کنند اعتماد نکنید زیرا این شبکه‌های ابزاری در جهت تغییر ساختار‌های فکری و فرهنگی جامعه هستند.

وی در ادامه افزود : پرونده‌های زیادی با موضوعیت هتک حیثیت که بیشتر مربوط به قشر خانم‌ها بوده به پلیس فتا ارجاع و درحال رسیدگی می باشد.

سرهنگ رجبلی متذکر شد: لذا به شهروندان توصیه می شود، در خصوص فعالیت‌های خود در فضای مجازی بخصوص شبکه‌های اجتماعی دقت لازم را داشته باشند و به راحتی اطلاعات شخصی خود را بصورت اشتراک در اختیار مجرمین قرار ندهند.

وی در پایان ابراز کرد: پلیس به صورت قاطعانه با مجرمین این فضا برخورد قانونی خواهد کرد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده