سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

نگاه سود محور و قدرت محور به اشتغال زنان نشأت گرفته از نگاه فمنیستی است

به گزارش به دخت به نقل از دانا، رئیس شورای […]

به گزارش به دخت به نقل از دانا، رئیس شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان گفت: مساوی دانستن زن با مرد به این معنا که زنان چون مردان هر کاری را انجام دهند، بیانگر نگاه فمنیستی و استعماری غرب علیه زنان می باشد.
کبری خزعلی، رئیس شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به اینکه موافق خانه نشینی صرف زنان نیست، اذعات کرد: اگر در تمام رشته هایی که نیازمند حضور زنان هستیم، نیروی مخصص تربیت کنیم هیچ زن ایرانی خواهان اشتغال بیکار نمی ماند، البته به این مقوله باید با نگاهی مسئولانه توجه کرد در غیر این صورت مسأله اشتغال زنان نه تنها حل نخواهد شد، بلکه به عنوان یک معضل اجتماعی همه ابعاد جامعه را درگیر می کند.

وی ادامه داد: اشغال مسئولانه زنان یعنی اینکه، کار کردن آنها در بیرون از خانه هرگز به خانواده و بحث فرزندآوری لطمه وارد نکند یا به عبارتی دفاع ما از کار بانوان به معنای توقف بچه دار شدن آنها نیست. زنان به عنوان نیمی از جمعیت فعال بر اساس نیاز جامعه،استعداد وتوانمندی هایشان به کار گیری شوند با این نگاه مسولانه شرایطی فراهم شود که خانواده و بحث تربیت بچه ها تحت شعاع آن قرار نگیرد.

رئیس شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان، فراهم آوردن شرایطی که بانوان شاغل بتوانند، بیشتر به امور خانه و خانواده برسند را یک امر غیر قابل اجتناب دانست و افزود: لازم است، مدیران با تدبیر و همت خود امکانات و رفاه بیشتری را برای زنان شاغل در نظر بگیرند تا آنها با آرامش و اطمینان خاطر بیشتر به امور زندگی و مهمتر از همه بحث فرزند آوری و تربیت فرزندان مشغول شوند. اگر می خواهیم فرزند آوری زنان شاغل متوقف نشود باید شرایط رابه گونه ای رقم زد که زنان با شروع بارداری بدون دغدغه کاری به مدت ۲ سال از سه ماهه اول بارداری به خانه رفته و در این مدت به خودشان وفرزندشان برسند بعد از گذشت این زمان با آسودگی خاطر و با سپردن بچه به جایی مطمئن به محل کار بازگردند.

خزعلی تصریح کرد: سیاست افزایش جمعیت در سوئد به زنها اجازه می دهد به ازای هر بچه ۳۰ ماه مرخصی با حقوق،سنوات و بازنشستگی داشته باشند و اعمال این قانون تا سه بچه به معنای مرخصی ۹۰ ماهه برای زنان شاغل می باشد.

رئیس شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان، نگاه سود محور،قدرت محور به اشتغال زنان را نشات گرفته ار نگاه فمنیستی دانست و تصریح کرد: مساوی دانستن زن با مرد به این معنا که زنان چون مردان هر کاری را انجام دهند، بیانگر نگاه فمنیستی و استعماری غرب به زنان می باشد. همین نگاه غلط باعث شده رئیس جمهور آمریکا سال ۷۴ در اجلاس پکن دادن اجازه رانندگی کامیون و بنایی ساختمان را به عنوان دوحقوق زنان به آنها واگذار کند.

وی با بیان اینکه تفاوت های زن و مرد مانع تساوی آنهاست، اظهادر داشت : مطابق فطرت بشر تفاوت هایی میان زن و مرد وجود دارد که البته عزت زن و مرد محسوب می شود. بر اساس همین فطرت مسائل اجتماعی ، اقتصادی برعهده مرد گذاشته شده و مسأله تربیت که کار انبیاء الهی بوده را به جهت اهمیت که خداوند برای زن قائل شده به بانوان واگذار شده است.

خزعلی بابیان اینکه نقش تربیتی زن، چون کار یک رئیس جمهور، معلم و قاضی است، اظهار داشت: این افراد با وجودی که کار یدی انجام نمی دهند اما نقش و مسئولیت فکری و فرهنگی بزرگی برعهده دارند نیاز جامعه به این گونه افراد نشأت گرفته از علم و فراست آنها می باشد.

وی ادامه داد: وقتی به یک زن گفته می شود که نقش تربیتی او در خانه چون کار یک رئیس جمهور در اداره جامعه است یعنی ما به ارزش کار فکری و فرهنگی زنان واقف هستیم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد