نونهالان دختر و پسر ایرانی بر بام آسیا ایستادند

نخستین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا در هر دو بخش دختران و پسران با قهرمانی تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

0

به گزارش به دخت به نقل از مهر، این دوره از مسابقات با حضور ۱۲۷ تکواندوکار از ۱۷ کشور روز گذشته به میزبانی چین تایپه آغاز و ساعاتی قبل با قهرمانی تیم ملی کشورمان به پایان رسید. تیم ملی ایران که در این رقابتها با ۱۰ تکواندوکار دختر و ۱۰ تکواندوکار پسر حضور داشت. در بخش دختران موفق به کسب ۷ مدال طلا و یک نقره شد و با ۷۴ امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.تیم فیلیپین با یک طلا، دو نقره و یک برنز و کسب ۲۹ امتیاز نایب قهرمان شد و قزاقستان با ۲۹ امتیاز و کسب یک مدال طلا ، یک نقره و ۵ برنز توانست عنوان سوم آسیا را به خود اختصاص دهد.

تکواندو

چین تایپه (۲نقره، ۶برنز و ۲۹ امتیاز) و ویتنام (۱یک طلا،یک نقره و ۱۹ امتیاز) به ترتیب در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند. همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات مهرو کمرانی به عنوان بهترین مربی و مهلا مومن زاده بهترین تکواندو کار آسیا معرفی شدند.

تکواندو

عنوان بهترین مربی و تکواندوکار در هر دو بخش به نمایندگان ایران رسید

در بخش پسران تیم ملی تکواندو کشورمان با کسب ۵ مدال طلا و ۳ نقره و ۷۲ امتیاز، به عنوان قهرمان مطلق این رده معرفی شد. تیم کره جنوبی نیز با ۴۸ امتیاز و کسب ۳ مدال طلا و ۲ نقره نایب قهرمان شد و قزاقستان با ۱ مدال نقره ، ۸ برنز و ۳۱ امتیاز به عنوان سومی رسید.همچنین فیلیپین با یک طلا ، یک نقره و یک برنز (۲۸ امتیاز) و چین تایپه با یک طلا ، یک نقره و یک برنز (۲۳ امتیاز) به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات حسینعلی نعیمی به عنوان بهترین مربی و عرفان مرادی بهترین تکواندو کار آسیا معرفی شدند.

مدال آوران ایران در مسابقات آسیایی به شرح زیر است:

بخش دختران

مدال طلا: مهلا مومن زاده ،مبینا نژاد ،ستاره چابکی ،نرگس حسن نیا ،زهره حسن نتاج ،نگار پور جمالی ،زهرا نصیر احمدی ،

مدال نقره:فاطمه عبا دوز

بخش پسران
مدال طلا: امیر ولی پور ، حامد اصغری ، مجتبی پاسار ، عرفان مرادی ،محمد خانی

مدال نقره: علی نور محمدی ، محمد حسین زاهدی ،سید حسین حسین زاده

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده