پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

تکواندو قهرمانی آسیا؛

نونهالان دختر و پسر ایرانی بر بام آسیا ایستادند

نخستین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا در هر دو بخش دختران و پسران با قهرمانی تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، این دوره از مسابقات با حضور ۱۲۷ تکواندوکار از ۱۷ کشور روز گذشته به میزبانی چین تایپه آغاز و ساعاتی قبل با قهرمانی تیم ملی کشورمان به پایان رسید. تیم ملی ایران که در این رقابتها با ۱۰ تکواندوکار دختر و ۱۰ تکواندوکار پسر حضور داشت. در بخش دختران موفق به کسب ۷ مدال طلا و یک نقره شد و با ۷۴ امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.تیم فیلیپین با یک طلا، دو نقره و یک برنز و کسب ۲۹ امتیاز نایب قهرمان شد و قزاقستان با ۲۹ امتیاز و کسب یک مدال طلا ، یک نقره و ۵ برنز توانست عنوان سوم آسیا را به خود اختصاص دهد.

تکواندو

چین تایپه (۲نقره، ۶برنز و ۲۹ امتیاز) و ویتنام (۱یک طلا،یک نقره و ۱۹ امتیاز) به ترتیب در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند. همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات مهرو کمرانی به عنوان بهترین مربی و مهلا مومن زاده بهترین تکواندو کار آسیا معرفی شدند.

تکواندو

عنوان بهترین مربی و تکواندوکار در هر دو بخش به نمایندگان ایران رسید

در بخش پسران تیم ملی تکواندو کشورمان با کسب ۵ مدال طلا و ۳ نقره و ۷۲ امتیاز، به عنوان قهرمان مطلق این رده معرفی شد. تیم کره جنوبی نیز با ۴۸ امتیاز و کسب ۳ مدال طلا و ۲ نقره نایب قهرمان شد و قزاقستان با ۱ مدال نقره ، ۸ برنز و ۳۱ امتیاز به عنوان سومی رسید.همچنین فیلیپین با یک طلا ، یک نقره و یک برنز (۲۸ امتیاز) و چین تایپه با یک طلا ، یک نقره و یک برنز (۲۳ امتیاز) به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات حسینعلی نعیمی به عنوان بهترین مربی و عرفان مرادی بهترین تکواندو کار آسیا معرفی شدند.

مدال آوران ایران در مسابقات آسیایی به شرح زیر است:

بخش دختران

مدال طلا: مهلا مومن زاده ،مبینا نژاد ،ستاره چابکی ،نرگس حسن نیا ،زهره حسن نتاج ،نگار پور جمالی ،زهرا نصیر احمدی ،

مدال نقره:فاطمه عبا دوز

بخش پسران
مدال طلا: امیر ولی پور ، حامد اصغری ، مجتبی پاسار ، عرفان مرادی ،محمد خانی

مدال نقره: علی نور محمدی ، محمد حسین زاهدی ،سید حسین حسین زاده

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد