لباس های تاناکورا حامل میکروب های بیوتروریستی است

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان درباره پوشیدن لباس های تاناکورا هشدار داد و آنها را وسیله دشمنان برای وارد کردن میکروب های بیوتروریستی دانست.
دکتر محمدرضا ناظر افزود: یکی از شیوه های بیوتروریسم که آمریکا در گذشته علیه سرخپوستان استفاده کرد، توزیع پتو و پوشاک آلوده بود و این موجب شد جمعیت کثیری از سرخپوستان از بین بروند.
وی ادامه داد: امروزه نیز در جامعه با پدیده پوشاک تاناکورا، لباس هایی ارزان قیمت و دست دوم که منبع ورود آنها مشخص نیست، مواجه هستیم که ممکن است این نوع لباس ها نیز به میکروب های مختلف آلوده باشند.
این متخصص عفونی تصریح کرد: در واقع این توانایی وجود دارد که از این لباس ها به عنوان وسیله ای برای انتقال بیماری استفاده شود و به میکروب های مختلف آلوده شوند، ممکن است میکروب ها در ابتدا بیماری زا نباشند یعنی میکروب بیماری به صورت غیرفعال تزریق شود، اما در اثر یک سری شرایط محیطی، زمانی و یا توسط یک عامل ثانویه فعال شوند.

** وارد کردن لباس تاناکورا مغایر با اقتصاد مقاومتی است
ناظر افزود: از بحث بیوتروریسم و بیماری زا بودن لباس های تاناکورا که بگذریم، ورود این لباس ها از منظر اقتصاد مقاومتی نیز به ضرر کشور است، بطوریکه بسیاری از جوانانی که مشغول به خیاطی بودند، شغل خود را از دست داده و تولیدات آنها جای خود را به لباس های تاناکورا داده، به همین منظور توصیه می شود به واردات لباس تاناکورا از منظر اقتصادی و امنیتی نگاه ویژه ای داشته باشیم.
عضو بسیج جامعه پزشکی تاکید کرد: عمدتا لباس های دست دوم عامل بیماری های پوستی و قارچ ها هستند اما آنچه مهمتر است و در زمره اقدامات بیوتروریسم قرار می گیرد، تزریق میکروب های غیرفعال است که بعد ها در شرایط خاص فعال می شوند و دشمن با یک اقدام خاص، گروهی از انسان های آلوده به این میکروب ها را از بین می برد.
وی باکتری «کلستردیوم بوتولینوم» یا سم کنسرو را مثال زد و گفت: این باکتری در حالت عادی هیچ خطری ندارد اما در شرایطی خاص می تواند خطرناک ترین سم دنیا باشد، پس باید احتمال دهیم که میکروب های لباس های تاناکورا در صورتیکه از سوی دشمنان و با هدفی خاص وارد کشور شود، چنین قابلیتی را دارند و در شرایط خاص مخاطره آمیز هستند.
بر اساس تعریف پلیس بین الملل در سال ۲۰۰۷ میلادی، بیوتروریسم عبارت است از منتشر کردن عوامل بیولوژیکی یا سمی با هدف کشتن یا آسیب رساندن به انسان‏ ها، حیوانات و گیاهان با قصد و نیت قبلی و بمنظور وحشت آفرینی، تهدید و وادار ساختن یک دولت یا گروهی از مردم به انجام عملی یا برآورده کردن خواسته‏ای سیاسی یا اجتماعی.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده