چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

فراخوان نخستین جشنواره زن و خانواده و رسانه

دریافت آثار نخستین جشنواره زن، خانواده، رسانه از امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت آغاز شد.

به گزارش به دخت به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، دبیرخانه نخستین جشنواره زن، خانواده، رسانه با اعلام این خبر اعلام کرد: دریافت آثار این جشنواره که از امروز آغاز شده است تا تاریخ ۳۰ خرداد ۹۵ ادامه خواهد داشت و تاریخ مذکور به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

طی این اطلاعیه، نخستین جشنواره زن، خانواده، رسانه در قالب‌های خبر، گزارش خبری، گزارش تحلیلی و توصیفی، مصاحبه، مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس و عکس نوشت، طرح و کاریکاتور و با موضوعات اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و سیاست از امروز آغاز و به آثار برگزیده پس از بررسی و داوری توسط کمیته داوران در مرداد ماه سال جاری جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به پورتال معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به آدرس www.women.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

متن فراخوان به شرح زیر است:

نخستین جشنواره زن، خانواده و رسانه با هدف تقویت رویکرد رسانه‌ها به موضوع زنان و خانواده، ظرفیت سنجی، آسیب شناسی، ارزشگذاری و تقویت تلاشها و ترغیب خبرنگاران و فعالان رسانه ای حوزه زنان و خانواده به عنوان کنشگران توسعه توسط کارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

بدین وسیله تمامی روزنامه نگاران، خبرنگاران، نویسندگان و پژوهشگران فعال در روزنامه‌ها، نشریات ادواری، خبرگزاری‌ها، شبکه‌ها و پایگاههای اطلاع رسانی اعم از مکتوب و مجازی می‌توانند مطابق با شیوه نامه نخستین جشنواره زن، خانواده و رسانه با ارائه مطالب خود در این جشنواره شرکت نمایند.

محورهای پیشنهادی جشنواره با تاکید بر زنان و خانواده:

۱- اقتصاد

سرپرستی خانوار، اشتغال، کارآفرینی، مشارکت اقتصادی، مهارت‌های شغلی

۲- اجتماع

سرمایه اجتماعی، حقوق، هویت، قومیت، آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست، سلامت و بهداشت، ورزش، صلح و مدارا

۳- فرهنگ

دین، تعلیم و تربیت، هنر، اخلاق، ارزشها و هنجارها

۴- سیاست

احزاب، انتخابات، تشکل‌های سیاسی، مدیریت، دولت، قانونگذاری، روابط بین الملل، سازمان‌های بین المللی، مشارکت سیاسی

قالب های آثار قابل بررسی در جشنواره عبارتند از:

-​تیتر

-​خبر

– گزارش خبری

-​گزارش تحلیلی و توصیفی

-​مصاحبه

-​مقاله

-​یادداشت و سرمقاله

-​عکس و عکس نوشت

-​طرح و کاریکاتور

دوره زمانی آثار منتشره: مهرماه ۹۲ لغایت پایان اسفند ۹۴

مهلت ارسال آثار: اول تیر ماه ۹۵

شایان ذکر است جزئیات و اخبار تفصیلی و همچنین شیوه نامه اجرایی و سایر ملزومات مورد نیاز علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره از طریق سایت ثبت نام در جشنواره به آدرس women.gov.ir اطلاع رسانی می شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد